„Farciarze” wygrali z wicemistrzami świata!!!

29-10-2011 13:05,

To co wydawało się niemożliwe przed spotkaniem, stało się faktem po 4 setach rozegranych w Hali Legionów! Fart Kielce wygrał 3:1 z Jastrzębskim Węglem, czyli z aktualnym Klubowym Wicemistrzem Świata! "Farciarze" tym samym bardzo ładnie pożegnali się z kieleckim obiektem przed ponad miesięczną przerwą w rozgrywkach.

Luciano Bozko

16.48 - MVP spotkania został Rafał Buszek - zresztą całkowicie słusznie! Za uwagę natomiast dziękuje Mateusz Kępiński. Wygraliśmy z Wicemistrzem Świata!

16.47 - Jeeeeeest!!!! Z serwisu myli się Ashlei!!! Wygraliśmy z Jastrzębiem 3:1!!!

16.44 - 24:18!!! Mamy piłkę meczową!!! Ostatni! Ostatni!

16.41 - "Grazie Pierre" - powiedział spiker. Według nas po francusku powino się powiedzieć raczej "Merci Pierre" :) Mniejsza z tym - prowadzimy 22:17 :)

16.39 - Trochę przebudzili się goście, bo zdobyli 3 punkty z rzędu.

16.37 - Farciarze sa w transie! Jastrzębianie natomiast nie wiedzą co się dzieje! Najpierw blok Kamińskiego, a potem jeden z naszych rywali fatalnie przestrzelił! 18:10!!! A my dajemy zdjęcie Klubu Kibica :)

16.35 - Niesamowity blok Farciarzy!!! Przerwa techniczna a my wygrywamy 16:10, aż szkoda, że trzeba teraz przewać show kielczan!

16.34 - Ależ seria błędów gości!!! My się jednak nie martwimy, bo prowadzimy 15:10!

16.31 - Bardzo dobrze gra dzisiaj Buszek! fantastyczny as serwisowy naszego przyjmującego! Nie wierzyli goście i poprosili o powtórkę, ale punkt był jak najbardziej prowidłowy! Po chwili błąd w ataku gości i mamy trzy punkty przewagi!

16.29 - Jedna prośbę juz spełniliśmy, bo fotka z parkietu była już wcześniej ;) Czekaliśmy natomiast na prośbę zdjęcia klubu kibica. Nawet jesteśmy zdziwieni, że padła ona dopiero teraz :)

16.26 - Miłosz Zniszczoł i 9:6!!!

16.24 - Ciekawie toczy się ten set. Najpierw kielczanie osiągnęli niewielką przewagę, ale potem do roboty wzieli się goście. to jednak Fart do przerwy technicznej prowadzi 8:6!

16.20 - Dzięki za podrowienia od "szwarga" :) Ale wyskubanie jastrzębi zostawiamy Farciarzom :)

16.16 - Podoba nam się pomysłowość ludzi pracujących w Jastrzębskim Węglu. Szczególnie widać to po prezentacjach zespołu przed ligą. Rok temu show podczas imprezy dał kabaret Łowcy. B. Przed tym sezonem natomiast prezentację zrobiono z jeszcze większym rozmachem. Przede wszystkim otwarto nową halę JW, do której siatkarze wjeżdżali na… motorach. Na środku parkietu natomiast każdy z siatkarzy odpowiadał na pytania prowadzącego imprezę. Gratką dla kibiców był również koncert legend polskiego rock'a – grupy Perfect.

16.15 - Jest 2:1!!! Wprawdzie najpierw technicznym atakiem wyrok nieco przełożył Bartman, ale następnie znowu punktował Buszek! Wygraliśmy tę odsłonę 25:21!

16.13 - Bedziemy mieli setbola!!! Kapitalnie zaatakował Buszek!

16.10 - Niepokoi nas ta cisza w komentarzach. Nie wierzymy, że nie macie żadnych pytań, czy próśb :)

16.09 - Minimalnie przestrzelił z zagrywki Kubiak! Po chwili zablokowany Łasko!!! 20:16 dla Farta!!!!!

16.07 - I znowu nerwy. tym razem sędzia odgwizał błąd jastrzębian. Nie godzą się z tym rywale, ale powtórka przyznaje racje arbitrowi!

16.05  - Prawdopodobna sytuacja Jeden z siatkarzy Jastrzębskiego Węgla uratował bardzo trudną piłkę, a następnie Kubiak trafił w sam róg boiska. Ależ szczęście gości.

16.04 - Brawo dla Buszka! Po jego ataku jest 17:13. I znowu mamy przerwę, tym razem na żądanie Bernardiego.

16.02 - Gawryszewski próbował leciutkim serwisem zaskoczył Farciarzy, ale trafił w siatkę! I do przerwy technicznej jest 16:13.

15.59 - Prowadzimy 14:10! Bardzo dużo problemów sprawił serwis Adama Kamińskiego! Dzięki temu mieliśmy kontrę i cenny punkt!

15:56 - Fatalnie pomylił się Kubiak! To aż nie w jego stylu, bo na Mistrzostwach Europy grał znakomicie. Przypłacił to niestety zdrowiem. Po turnieju przyjmujący był tak osłabiony, że doznał zapalenia nerek, co wykluczyło go z treningów na kilkanaście dni. Na szczęście siatkarz szybko wrócił do formy co udowodnił w Klubowych Mistrzostwach Świata.

15.55 - Ależ blok Zniszczoła i Nilssona! Zatrzymany Bartman! I do przerwy technicznej wygrywamy 8:6!

15.51 - To będzie kolejny ciekawy set. Na razie jest 6:6. Oby teraz na końcu ponownie cieszyli się kielczanie.

15.47 - Dzięki temu sprawnemu urządzeniu trener Wagner mógł sprawdzić decyzję sędziego. Ależ jesteście cicho, chcielibyśmy znać Wasze zdanie na ten temat :) Podobny system używany jest także w tenisie ziemnym.

15.45 - A propos Kubiaka. Długo nie było wiadomo w jakim klubie zagra przyjmujący reprezentacji Polski. Trwał bowiem spór między AZS Politechniką Warszawską a Jastrzębskim Węglem. Pierwszy klub utrzymywał, że Kubiak ma z nim ciągle ważny kontrakt. JSW natomiast twierdził, że siatkarz grał w Politechnice na zasadzie wypożyczenia z włoskiego Pallavolo Padwa, a w lipcu kontrakt został wykupiony przez Jastrzębski Węgiel…  Jak widać sytuacja była skomplikowana, ale ostatecznie wyjaśniła ją Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej, przyznając rację jastrzębianom.

15.43 - Niestety przegrywamy tego seta do 22... Skutecznie zaatakował Michał Kubiak i mamy w meczu remis 1:1.

15.41 - Jest dzisiaj telewizja, to jest też możliwość sprawdzania decyzji sędziów. O sprawdzenie powtórki poprosił Grzegorz Wagner, ale okazało się, że rację miał arbiter, który przyznał punkt gościom. Jesteśmy jak najbardziej za tym, aby powtórki były dozwolone także w innych sportach!!! A wy jak myślicie?

15.38 - Jungiewicz na 21:22! I ten set jeszcze nie jest stracony!

15.35 - A o to jakim autokarem do Kielc przyjechał Jastrzębski Węgiel. Robi wrażenie, dlatego mamy nadzieję, że podobnego dorobi się również Fart.

15.33 - Nieporozumienie w ekipie gości! Bartman nie miał szans skończyć ataku!

15.31 - Myli się Kubiak, ale sędzia uznał, że dotknęli siatki nasi blokujący.

15.29 - Niedobrze to teraz wygląda. Całkowicie się pogubiliśmy. Dobrze, że z bardzo trudnej piłki punktował Buszek, bo mamy "tylko" 14:17.

15.27 - Bartman jednak ogólnie może mówić o sporym pechu, bo z powodu kontuzji łydki nie pojechał na Mistrzostwa Europy, co było ogromnym osłabieniem „Biało-czerwonych”. Podopieczni Andrea Anastasiego jednak i bez swojego atakującego zdobyli brązowy medal.

15.26 - Bardzo szkoda ostatniej wymiany... obie ekipy długo walczyły o punkt, ale ostatnecznie lepsi byli goście. Na szczęście zaraz potem z serwisu pomylił się Bartman.

15.23 - Po raz pierwszy usłyszęliśmy kibiców gości. Mają powody do radości, bo teraz na prawadzeniu 11:9 Jastrzębski.

15.21 - Mamy już dzisiaj cytat dnia :) Według spikera na trybunach zasiadł "Servus Bertaas" :)

15.18 - Do przerwy technicznej prowadzimy 8:7.

15.15 - A jak to dokładnie wygląda na parkiecie? Otóż tak :) A rezultat jak na razie to 6:6.

15.13 - Dosyć nerwowo zaczął się drugi set. Na razie jest 3:2, ale obie drużyny popełniają błędy.

15.10 - A we wtorek czeka was niespodzianka na naszym portalu. Wtedy bowiem ukaże się obszerniejszy wywiad ze Zbigniewem Bartmanem - gwiazdą Jastrzębskiego Węgla.

15.09 - Jaki sposób na odstresowanie przed meczem z Fartem znaleźli goście? W czasie tygodnia wybrali się na mecz hokeja jastrzębskiego Jastoru. - Miło jest pooglądać inną drużynę, która reprezentuje JSW i miasto Jastrzębie – stwierdził Paweł Rusek, libero Jastrzębskiego Węgla. U nas wprawdzie nie ma drużyny hokejowej, ale zawodnicy kieleckich klubów często na meczach odwiedzają swoich kolegów z innych dyscyplin. Widać to zresztą w jednym ze wcześniejszych wpisów. W końcu ekstraklasowych drużyn Ci u nas dostatek :)

15.07 - Ufff!!! Obawialiśmy sie o tego seta w końcówce, ale na szczęście kapitalnym atakiem popisał się Nilsson! I wygraliśmy 25:23!

15.04 - A teraz czas wziął trener Wagner. Było znakomicie, a obecnie znowu jest nerwowo, bo na tablicy świetlnej jest wynik 23:21.

15.03 - Kamiński blokuje Łaskę!!!

15.02 - Gubią się goście! Po ataku Nilssona mamy 22:19! Przerwe wziął trener Bernardi.

14.59 - A na parkiecie nadal toczy się wyrównana gra! 21:19 dla Farta!

14.56 - Ależ osobistości dzisiaj przybyły do hali! Zauważyliśmy Pawła Sobolewskiego, Bertusa Servaasa oraz Karola Bieleckiego. No to zaprezentujemy naszego partrona :)

14.51 - Bardzo lubimy, gdy ktoś komentuje nasze live'y prosto z Hali Legionów. Pozdrowienia dla "Domina", ale na optymizm jeszcze przyjdzie czas, bo rozkręca się Jastrzębski. Nadal jednak prowadzimy. Do drugiej przerwy technicznej jest 16:15.

14.49 - Goście grają na razie bardzo przeciętnie. Popełniają proste błędy, dlatego tez prowadzimy juz 12:8! I wcale nas to nie martwi! :)

14.46 - Wreszcie idealna piłkę wystawił Pujol i dzięki temu do przerwy technicznej prowadzimy 8:6.

14.45 - Sędzią spotkania jest dzisiaj Mariusz Gadzina. Nazwisko wprawdzie niezbyt sympatyczne, ale z tego co pamiętami, to ten arbiter jest dla nas raczej szcześliwy :)

14.43 - Szkoda dobrej obrony. Próbował kiwać Kamiński, ale niezbyt precyzyjnie, dlatego goście mieli kontrę, którą już wykorzystali.

14.42 - Teraz jednak wynik nie wygląda już tak dobrze, bo jest 4:3.

14.40 - Niewiele brakło, a na poczatku byłoby 3:0, ale jednak podwójny blok kielczan nie trafił w boisko. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Najpierw kapitalny atak Nilssona, a potem zablokowany został Łasko!

14.39 - Punkt otwarcia dla Farta! Dobry blok Zniszczoła!

14.37 - Zaczynamy w składzie: Zniszczoł, Buszek, Kapfer, Pujol, Kamiński, Nilsson oraz Żurek!

14.34 - Grany jest hymn Farta, a to znaczy, że zaraz rozpocznie się dzisiejsze spotkanie!

14.28 - Po reakcji publiczności możemy stwierdzić, że pojawiło sie dużo fanek Jastrzębskiego Węgla. Podczas przedstawiania rywali nazwisko każdego siatkarza zostało skwitowane ogromnymi piskami :)

14.24 - A w hali szybuje dzisiaj pewien niezidentyfikowany obiekt latający. Oby dzisiaj pozytywnie zaczarował nasz obiekt!

14.22 - Forma JW jednak nie jest jeszcze w pełni ustabilizowana o czym mówią także sami jastrzębianie: - Mamy przestoje, dekoncentracje, które pozwalają przeciwnikom wejść w mecz – wyliczał Zbigniew Bartman dla oficjalnej strony klubu. - Zaczynamy grać w siatkówkę dopiero, kiedy jesteśmy przyparci do muru. Czując nóż na gardle przypominamy sobie, jak się gra – dodał. Pozostaje tylko pytanie jak „Farciarze” mają ugryźć rywali :)

14.17 - A na parkiecie trwa intensywna rozgrywka. Już powoli czuć atmosferę spotkania. Hala zapełnia sie kibicami i wiele wskazuje na to, że ludzi będzie dzisiaj sporo, nawet pomny tego, że mecz na żywo transmituje Polsat Sport.

14.15 - Nikomu chyba nie musimy przypominać, że Jastrzębski Węgiel może się pochwalić znakomitym sukcesem czyli srebrnym medalem Klubowych Mistrzostw Świata. Rywal Farta w finale z Trentino zdołał wygrać pierwszego seta, kolejne jednak już zdecydowanie padały łupem włoskiego zespołu. A o to Bartosz Gawryszewski z medalem.

14.10 - Statystycznie kielczanie powinni jednak zdobyć pierwszy komplet punktów w Hali Legionów. W zeszłym sezonie przecież u siebie nie przegrali z bardzo mocnymi jastrzębianami. Przypomnijmy: Najpierw w fazie zasadniczej wygraliśmy 3:1, a potem w grupie spadkowej Jastrzębski Węgiel uległ nam aż 3:0.

14.05 - Witamy serdecznie z Hali Legionów, gdzie kieleckich siatkarzy czeka bardzo trudna rywalizacja z Jastrzębskim Węglem.  Chyba nikt nie będzie miał nic przeciwko jeśli „Farciarze” wreszcie na własnym parkiecie zagrają na miarę swoich możliwości. Tym bardziej że ze względu na przerwę w rozgrywkach PlusLigi nie zobaczymy ich w Kielcach przez ponad miesiąc.

13.30 - Wygrana w Hali Legionów wciąż pozostaje w sferze marzeń „Farciarzy”, a także oczekiwań kibiców kieleckiego zespołu.  Niewiele brakowało w starciu z warszawską Politechniką, a i piątkowe spotkanie z Delectą mogło skończyć się zupełnie inaczej... W sobotę kielczanie zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. I znów będzie trudno. Przeczytaj zapowiedź spotkania!

------------

Corba2011-10-29 13:42:39
Witam, jestem z Wami, oby ostatni mecz 5. kolejki nie byl zalamujacy nas wszystkich dokonca ;) Pozdrawiam ;)
diamir2011-10-29 15:08:16
Kola i Serwas? na jednym meczy siatkówki? czyzby dogadywali podpisanie umowy?)))))
CK2011-10-29 15:27:23
Hahah Servus Bertaas, rozwaliliście mi system :p Ten spiker w ogóle ma jakieś 'odchyły'.. ^^
helhaim2011-10-29 15:29:47
dawać Farciarze, dawać!!
CK2011-10-29 15:52:42
Powtórki by się przydały, szczególnie w piłce kopanej, ale jakiś limit na mecz też powinien być.
helhaim2011-10-29 16:09:14
musi być 2:1 dla Ck!
szwagier2011-10-29 16:14:34
pozdrowionka zza oceanu- Farciarze please ...wyskubcie piora Jastrzebiom !!!!!!
Corba2011-10-29 16:14:42
Farciarze brawo, oby tak dalej. Panowie moze jakies zdjecia z boiska?
helhaim2011-10-29 16:15:17
to ja poprosze sektor klubu kibica Farciarzy
Scyzor2011-10-29 16:20:57
Ok jest prośba skoro sie domagacie. Niech wygra Fart :)
szwagier2011-10-29 16:38:30
byloby swietnie gdybysmy mieli dzisiaj jastrzebia z grilla, piora mozna oskubac lub opalic!
norma2011-10-29 21:11:02
do k.... nędzy niech wreszcie ktoś przyciszy tą rozdartą mordę, spikerem zwaną. Jak nie obserwator z PZPN to dziś Serwus Bertas. To jego przypały językowe. Chce drzeć mordę to niech drze, ale bez mikrofonu.
kibic2011-10-29 21:36:52
Jeszcze na meczu byli kolejny raz Kopara i Młody ;))
fanka2011-10-29 21:55:16
Nie bardzo rozumiem skąd w trakcie tak emocjonującego meczu redakcja znajduje czas na podziwianie prezentacji przed sezonem drużyny Jastrzębskiego Węgla...
redakcja2011-10-29 21:57:39
Research Pani "fanko" :) Przed meczem trzeba trochę poczytać o rywalu :)
kultura2011-10-29 22:03:10
Gratulacje dla spikera. Uwaga do redakcji: a propos podziękowań dla Pierre'a Pujola po włosku i nie tylko tego, nie komentujcie na przyszłość czegoś czego nie rozumiecie i nie wiecie skąd się wzięło. W zawodzie dziennikarza można wyrządzić komuś krzywdę niewiedzą i "niewłaściwymi komentarzami". Prawdziwi kibice wiedzą czemu Pierre i czemu spiker i czemu po włosku. Pozdrawiam dziennikarzy cksport na początku ich drogi zawodowej
fanka2011-10-29 22:07:41
Kiepski ten research skoro nie wiecie czemu spiker mówi po włosku, czemu na trybunach jest Vive i Korona i wiele innych tematów. A poza tym w trakcie relacji z meczu patron medialny Farta pisze o prezentacji JW...A możeby tak o naszej coś powiedzieć. Tej bez motorów i Perfectu. Za to "rozmach" mieliśmy dziś na meczu i chwała Farciarzom za to!!!
redakcja2011-10-29 22:14:29
O prezentacji Farta pisaliśmy jak była prezentacja :) A może pani "fanka" i "kultura", która jest jedną osobą oświeci jeszcze nieopierzonych dziennikarzy z CKsport? Skoro popełniliśmy błąd to chcemy wiedzieć jaki :)
fanka2011-10-29 22:19:32
A prezentacja Jastrzębia była wczoraj??? Reakcja dziennikarzy cksport, analiza IP forumowiczów... bezcenne.
redakacja2011-10-29 22:24:07
Ale gdy była prezentacja Jastrzębia to nie grał on z Fartem :) Pozdrawiamy "fankę"!!!
redakcja2011-10-29 22:25:24
kameleon2011-10-29 22:42:56
Fanka ma rację a redakcję to boli:):)
Fartek2011-10-29 22:55:07
świetny mecz, kibice dopisali, atmosfera genialna, spiker żywiołowy, akustyk robi dobrą robotę, tworzy nam się naprawdę duży europejski format dopingu :) nie mamy się czego wstydzić, a wręcz większość zespołów +ligi może nam zazdrościć, oby tak dalej.
kameleon2011-10-29 23:15:56
Czy redakcja sprawdziła IP autora wpisu dotyczącego spikera,tak jak to uczyniła w przypadku fanki?...redakcja zastrzega sobie prawo itd.Ten wpis moim zdaniem kwalifikuje się do usunięcia.Pozdrawiam!
aahaha2011-10-30 00:08:40
zazdrość dupy ściska...
redakcja2011-10-30 00:27:56
Rzeczywiście komentarz tamtego użytkownika był nie na miejscu. Również pozdrawiamy!
Mada2011-10-30 10:10:59
Czy ten sterowiec musi latać podczas gry? Rozumiem, że na przerwach technicznych czy między setami tak, ale w czasie gry już nie powinien, ponieważ zasłaniał boisko kibicom, którzy siedzieli po stronie Klubu Kibica (Przynajmniej w pierwszym secie, potem nie wiem, bo sie przesiadłam na przeciwna strone). Mnie to irytowało i rozpraszało. Czy można jakoś wpłynąć na osoby kierujące tym sterowcem, aby go nie puszczali kiedy trwa akcja?

Industria Kielce potwierdziła złożenie protestu do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w sprawie sytuacji z końcowych sekund ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów z Magdeburgiem.
Za nami rozgrywana w środku tygodnia 26. kolejka RSActive IV ligi. Korona II Kielce pokonała 2:1 wicelidera AKS 1947 Busko-Zdrój. Orlęta triumfowały natomiast w Klimontowie 5:4.
Gorąco było nie tylko podczas meczu między Puszczą Niepołomice, a Koroną Kielce. Po spotkaniu doszło do niebezpośredniej konfrontacji trenera Kamila Kuzery ze szkoleniowcem gospodarzy. Dziś sternik żółto-czerwonych ponownie odniósł się do sprawy.
W czwartkowy (2 maja) poranek na autostradzie A2 doszło do zderzenia tira z busem, którym podróżowało ośmioro fanów Industrii Kielce. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. – Będziemy robić wszystko, aby utrzymać się nawet przed tą ostatnią kolejką – powiedział przed spotkaniem Jakub Łukowski, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. Kamil Kuzera przedstawił sytuację kadrową „żółto-czerwonych” przed tym starciem.