Samotny jeździec Zieliński daje Koronie zwycięstwo nad Cracovią!

30-07-2011 10:59,

Piłkarze Cracovii i Korony na inaugurację ligi nie zawiedli. Kibice w Krakowie obejrzeli bardzo szybki, ciekawy i emocjonujący mecz. Taką ekstraklasę chce się oglądać! A co najważniejsze – wygrała Korona, po dwóch rzutach karnych i niesamowitym golu Michała Zielińskiego w samej końcówce spotkania.

Kraków, sobota, godz. 13.30

Cracovia – Korona Kielce 1:2 (1:0)

Bramki: Suvorov (11' k) Vuković (62' k), Zieliński (90')

(80') Michał Zieliński

Koniec. Obyśmy więcej takich relacji mogli prowadzić w tym sezonie :) Za uwagę dziękuje Tomasz Porębski.

Koniec. Taniec radości na płycie boiska. Cieszą się "złocisto-krwiści", idą teraz do kibiców bawić się razem z nimi. Piękny mecz!!!

90. min. - Koniec spotkania. Zwycięstwo!!!

90. min. - Co za okazja Cracovii! Otrzymał piłkę w polu karnym Niedzielan, od razu uderzył na bramkę, ale fantastyczną paradą popisał się Małkowski!!!

90. min. - GOOOL dla KORONY! Jovanović wybił daleko piłkę, praktycznie na uspokojenie sytuacji. Tej akcji nie odpuścił jednak osamotniony Zieliński – mocno pognał do przodu, przepchnął się z obrońcą Cracovii, wyszedł sam na sam z Kaczmarkiem i znakomicie umieścił piłkę tuż obok bezradnego bramkarza "Pasów"!

90. min. - Taktyczna zmiana Ojrzyńskiego – za Lecha wchodzi Artur Lenartowski. To jego debiut w ekstraklasie.

87. min. - Rzut wolny "Pasów", dośrodkowuje Ntibazonkiza, głową uderza Bartczak, ale bardzo pewnie między słupkami Małkowski. Dużo emocji, ale niestety więcej zagrożenia pod kielecką bramką.

86. min. - Kijanskas fauluje w obronie i ogląda za to żółtą kartkę.

85. min. - Kontra Cracovii, ale znakomicie wychodzi z bramki Małkowski i uprzedza Niedzielana. Tymczasem "Wtorek" znów ma jakieś pretensje do kieleckiego bramkarza. Zapytamy po meczu, o co chodziło.

84. min. - Indywidualna akcja Lecha, strzał z dystansu, ale lekki i w sam środek bramki. Pewnie Kaczmarek.

84. min. - Jak niewiele brakowało!!! Bardzo ładna akcja. Vuković przerzut na prawą stronę, Sobolewski sprytnie uciekł Suartowi. Dośrodkowanie po ziemi na krótki słupek, uderza Zieliński, ale tuż obok słupka.

82. min. - Taką Koronę – walczącą, ambitną – po prostu chce się oglądać i warto dla niej jeździć po Polsce. Brawo, ale wciąż liczymy na 3 punkty!

80. min. - Szybka kontra Korony, z dystansu uderzył Lisowski, a Kaczmarek wypluł piłkę przed siebie. Próbował ją jeszcze dobić Zieliński, ale był umiejętnie blokowany i wywalczył tylko korner.

80. min. - Druga zmiana w Koronie – za Korzyma wchodzi Michał Zieliński. "Korzeń" opuszcza boisko przy akompaniamencie gwizdów kibiców "Pasów".

77. min. - Dużo szczęścia miał teraz kielecki zespół, odskoczyła piłka Bartczakowi, który uderzył, ale został zablokowany.

75. min. - Korzym przepycha się z Kosanoviciem, ale na szczęście nie rozwinęła się z tego większa bitwa.

72. min. - Pierwsza zmiana w Koronie. Za Kuzerę wchodzi Paweł Kal. "Kuzi" przekazał opaskę kapitana Lisowskiemu.

70. min. - Stały fragment gry "Pasów", małe zamieszanie w naszym polu karnym, dużo przypadku i chaosu, ale w końcu łapie piłkę Małkowski.

67. min. - Faul van der Biezena w ataku na Kijanskasa – żóła kartka. Od razu zmiana – ostatnia – w Cracovii: za Suvorova wchodzi Straus.

66. min. - Kielecki sektor nudystów :)

64. min. - Nykiel bardzo brutalnie fauluje przy linii końcowej Sobolewskiego – jak najbardziej zasłużona żółta kartka.

63. min. - Szatałow reaguje, dokonuje drugiej zmiany – za Szeligę wchodzi Bartczak.

62. min. - GOOOL dla KORONY. Do piłki podchodzi Vuković, pewny strzał i wyrównanie!!!

61. min. - Atak Korony, w polu karnym Kuzerę fauluje Ntibazonkiza i sędzia dyktuje rzut karny! Radomski rzuca się agresywnie na arbitra, za co ogląda żółtą kartkę.

59. min. - Odpowiedź Korony, z woleja z siedemnastu metrów uderza Vuković, ale Kaczmarek przenosi piłkę nad poprzeczką.

58. min. - Holender od razu mógł mieć asystę, ale jego podanie do niepilnowanego Saidiego zdołał zablokować Kijanskas.

57. min. - Pierwsza zmiana Cracovii – za Dudzica wchodzi nowy napastnik drużyny rodem z Holandii – Koen van der Biezen.

56. min. - Ntibazonkiza mocno w pole karne (po błędzie Kijanskasa), ale niedokładnie. Po chwili jednak gracz Cracovii znów otrzymał piłkę, tym razem zdecydował się na strzał – niecelny.

52. min. - Vuković na prawo do Kuzery, ten schodzi do środka, uderza swoją słabszą, lewą nogą, ale piłka przelatuje nad poprzeczką bramki gospodarzy.

50. min. - Próba płaskiego uderzenia Lecha – piłka leci tuż przy słupku, ale zdołał złapać ją Kaczmarek.

47. min. - Sobolewski z rzutu wolnego, głową uderza Stano, ale wysoko ponad bramką.

46. min. - Piłkarze obu drużyn już na boisku, bez zmian. Początek drugiej połowy.

Przerwa. Taką sympatyczną oprawę zaprezentowali młodzi kibice Cracovii. Ręce same składają się do oklasków!

45. min. - Koniec bardzo ciekawej pierwszej połowy. Gra Korony – a zwłaszcza jej ambicja, chęć zwycięstwa – może się podobać, ale brakuje

45. min. - Kolejny stały fragment gry dla Korony – lekko i wysoko dośrodkowuje Vuković, ale niezbyt dokładnie.

45. min. - Długo się przypatrywaliśmy, ale mamy rację – Niedzielan cały czas rzuca jakieś uwagi pod adresem Zbigniewa Małkowskiego. Nie wiemy, o co chodzi, ale widzimy, że "Wtorek" jest nabuzowany. Przed chwilą pobiegł do kontry tak agresywnie, że faulował Kiercza.

45. min. - Aż cztery minuty doliczone do pierwszej części spotkania. Korona cały czas atakuje, próbuje wyrównać jeszcze przed przerwą. W kieleckiej drużynie widoczny jest jednak brak napastnika.

43. min. - Umiejętna kontra Korony, na strzał z ponad 30 metrów decyduje się Kijanskas – bardzo groźnie, tuż nad ziemią, ale obok bramki Kaczmarka.

42. min. - Cracovia na połowie złocisto-krwistych, ale umiejętnie broni się drużyna Leszka Ojrzyńskiego.

40. min. - Kiercz leży na środku boiska, Cracovia przerywa akcję, a arbiter powraca do tamtej sytuacji. Szybka decyzja – żółta kartka dla winowajcy, czyli dla Niedzielana.

38. min. - Sobolewski fauluje przy linii autowej Ntibazonkize i arbiter sięga do kieszeni. To trzecia żółta kartka dla piłkarza Korony w tym meczu.

37. min. - Kuzera na prawym skrzydle – ni to strzał, ni to dośrodkowanie, ale tak czy siak przelatuje obok bramki Cracovii.

35. min. - Tak prezentuje się sektor kibiców Korony:

34. min. - Vuković – próba technicznego strzału zza pola karnego, ale minimalnie nieudana.

33. min. - Dośrodkowanie Sobolewskiego, głową uderza piłkę Lech, a ta przelatuje tuż obok bramki... Niestety, nawet gdyby padł gol, zostałby nieuznany. Lech był na spalonym.

29. min. - Kolejne dośrodkowanie w pole karne gospodarze – bliski oddania strzału był Korzym, ale zabrakło w tym nieco precyzji.

27. min. - Świetna akcja Korony – dośrodkowanie Vukovicia, uderza głową Korzym, ale Kaczmarek jakimś cudem broni ten strzał. Golkiper Cracovii złapał piłkę dosłownie na linii bramkowej.

22. min. - Ciągle Cracovia, tym razem Ntibazonkiza, ale broni Małkowski.

20. min. - Kolejna okazja Cracovii, ale strzał Suvorova z wolnego niecelny.

18. min. - Ładna akcja Nykiela, odegranie do środka, ale tam Dudzica umiejętnie blokują obrońcy Korony.

16. min. - Bardzo ciekawe rozwiązanie rzutu wolnego przez kielczan – Lisowski zagrywa na środek do niepilnowanego Lecha, który uderza z około 20 metrów. Niestety, tuż nad poprzeczką.

13. min. - Obejrzeliśmy szybko powtórkę sytuacji przedbramkowej i mamy duże wątpliwości, czy sędzia podjął słuszną decyzję.

11. min. - GOOOL dla CRACOVII. Do piłki podchodzi Suvorov – uderza w jeden róg, Małkowski rzuca się w drugi i gospodarze mogą cieszyć się z prowadzenia.

10. min. - Zamieszanie na boisku, przepychanki (m.in. z udziałem Vukovicia), ale na szczęście sędzia nie decyduje się na kolejne kary kartkowe.

9. min. - Rzut karny dla Cracovii. Kiercz przy stałym fragmencie gry popycha Szeligę i sędzia dyktuje jedenastkę. Goście rzucili się na arbitra, wyraźnie nie zgadzając się z jego decyzją. W efekcie sędzia Bartos ukarał kielczan dwoma żółtymi kartkami – Kiercza za faul i Lisowskiego za dyskusję.

8. min. - Kiercz interweniuje w polu karnym, protestują gospodarze, domagając się karnego za dotknięcie piłki ręką, ale sędzia wskazuje tylko na rzut rożny.

5. min. - Lisowski z rzutu rożnego, próbuje z trudnej pozycji uderzyć Stano, ale nad bramką.

3. min. - Korona zaczęła bardzo ambitnie, kielczanie przeważają, są wyraźnie naładowani. Czystą przyjemnością jest oglądanie tak grającej Korony.

1. min. - Początek spotkania. Suvorov do Niedzielana i piłka w grze.

13.29 - Piłkarze już na murawie, "złocisto-krwistych" wyprowadza kapitan Kuzera. W głośnikach Maciej Maleńczuk, "Cracovia i jej barwy dwie, Cracovio – po prostu kocham Cię...". Jest moc!

13.27 - Wiecie, za co cenimy kibiców Cracovii? Za to, że potrafią porwać do dopingu naprawdę cały stadion. U nas bardzo rzadko się to udaje.

13.26 - Kibice Cracovii ryknęli po raz pierwszy. Trwało to minutę, ale było bardzo, bardzo głośno. O, znowu się odezwali. Brakowało nam tej atmosfery... A jak odezwą się kibice Korony, to już będzie naprawdę wspaniale.

13.24 - Jeśli oglądacie mecz w telewizji, zwróćcie uwagę na fajne pasy, jakie są na murawie. Później dodamy jeszcze zdjęcie z góry stadionu, to pewnie też będzie można dostrzec.

13.20 - Spiker właśnie podał składy na ten mecz. Największe brawa otrzymał Andrzej Niedzielan, który jeszcze wiosną grał w Kielcach. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy "Wtorek" dzisiaj trafi do siatki. A jeśli, niestety, tak, to jak zachowa się po bramce?

13.17 - Komentarz Artura: "Stawiamy Ikarusa w bramce i módlmy się, żebyśmy coś strzelili po stałych fragmentach gry". Ikarusa nie mamy, ale miejmy nadzieję, że wystarczy Zbyszek Małkowski :)

13.13 - Pamiętajcie – nasza redakcja stawiła się na Cracovii w trójkę, więc po meczu szukajcie u nas nie tylko wypowiedzi i komentarzy, ale także obszernej fotorelacji i wideoreportażu.

13.10 - Spełniamy życzenie i prezentujemy sektor kibiców Korony. Ale już dodajemy – kielczanie jeszcze wchodzą. Ciekawostka – kibice z Kielc na obiekt Cracovii z dworca dotarli na piechotę. Za "złocisto-krwistymi" więc dobry, kilkudziesięciominutowy marsz. Marsz po zwycięstwo?

13.07 - Na trybunach są już kibice Korony, ale chyba jeszcze wchodzą. W czwartek na wyjazd zapisało się ponad 420 sympatyków "złocisto-krwistych".

13.05 - Pokonaliśmy daleką drogę z centrum prasowego na trybuny i obecnie siedzimy w najwyższym punkcie obiektu. Zaraz pokażemy fotki.

12.53 - Jako pierwszy na płytę boiska wyszedł Kamil Kuzera. Cóż, odpowiedzialność nowego kapitana – musi sprawdzić co i jak, zanim wpuści na murawę swoich kolegów. A do tego "Kuzi" zagra dzisiaj jako prawy pomocnik – to może być ciekawe.

12.50 - Zdradziliśmy już wczoraj na Facebooku, ale tutaj też o tym napiszemy. Tak stęskniliśmy się za ligą, że do Krakowa przyjechaliśmy już w piątek :) Mieliśmy więc lepiej niż piłkarze Korony, którzy w drogę do Krakowa wybrali się dopiero dzisiaj. Na szczęście po drodze nic się nie stało (choć korek w Krakowie od strony Kielc jest ponoć niemiłosierny) i piłkarze są już na stadionie.

12.45 - Tak wyglądał stadion Cracovii na półtorej godziny przed rozpoczęciem spotkania. Jak widzicie, mimo że godzina jest wczesna, to jupitery rozbłysły. Na zdjęciu jest jeszcze pusto, ale obiekt "Pasów" powoli się zapełnia.

12.42 - Znamy już składy na ten mecz, które możecie zobaczyć wyżej. Zaskoczeni?

12.40 - Witamy ze stadionu przy ulicy Kałuży. Pora wczesna, jest nieco zimniej niż wczoraj, ale mamy nadzieję, że widowisko nas rozgrzeje!

11.00 - Bez wielkich transferów, za to z nowym trenerem, pustą kasą i dużymi problemami – w takich okolicznościach i z takim stanem posiadania rozpoczyna nowy sezon T-Mobile Ekstraklasy kielecka Korona. Czy kłopoty podziałają na „żółto-czerwonych” mobilizująco? Częściowa odpowiedź na to pytanie już w sobotę. Przeczytaj zapowiedź meczu!

------------

walet2011-07-30 11:12:02
Śniło mi się że Korona wygrała, ale to był tylko sen.
eldo2011-07-30 11:33:09
WYGRAMY,WYGRAMY,WYGRAMY!
bombardiero2011-07-30 11:38:56
Co macie na myśli z tymi "dużymi problemami" ? A ty walet zamknij jape, wieczny malkontencie!
Scyz772011-07-30 11:52:06
prorok,czy co?
telaw2011-07-30 12:47:42
Śniło mi się że walet przestał być burakiem, ale to był tylko sen.
dwt2011-07-30 12:52:07
Chyba nikt nie przewidział takiego zestawienia pierwszej jedenastki
eldo2011-07-30 12:57:43
z góry prosimy o zdjęcie kibiców MKS'u ! :D
ronaldinho2011-07-30 12:58:47
a niespodzianek oprócz obecności Kiercza a nie Hernaniego nie widzę :)
koroneczka2011-07-30 13:00:07
Szkoda, że 1 napastnikiem. Będzie ciężko... takim ustawieniem to grają najlepsi... ale i tak wygramy;P
kibiCK2011-07-30 13:01:20
Ciekawe ustawienie. Zobaczymy jak będzie funkcjonowało.
leszek2011-07-30 13:02:34
czekam na gwizdek
tylkoMKS2011-07-30 13:08:31
podajcie liczbę naszych na trybunach...
artur2011-07-30 13:13:52
Stawiamy Ikarusa w bramce i módlmy się żebyśmy coś strzelili po stałych fragmentach gry. Ogólnie mówiąc gramy dzisiaj na remis.
tomek2011-07-30 13:20:24
może nie ikarusa tylko przegubowiec
tomek2011-07-30 13:22:31
walet2011-07-30 13:28:45
Stawiam 0:2 do połowy. Mamy nowa taktykę tzw. szarańcze w środku pola !!! Parodia drużyny!!!