Rezerwowi dali radę. Trzybramkowe zwycięstwo

09-07-2011 12:28,

Rezerwowi Korony Kielce pokazali się z dobrej strony. W sobotnie wczesne popołudnie złocisto-krwiści pokonali ŁKS Łódź, który także zaprezentował się w swoim słabszym składzie, 3:0. Mecz odbył się na stadionie przy ul. Szczepaniaka. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Artur Lenartowski, Grzegorz Lech i Piotr Malarczyk.

Kielce, sobota, godz. 14

Korona Kielce - ŁKS Łódź 3:0 (2:0)

Bramki: Lenartowski (4'), Lech (33'), Malarczyk (76')

(46') Oskar Osowski

KONIEC. Za uwagę dziękuje Tomasz Porębski. Zapraszamy na relację na żywo z drugiego spotkania, które rozpocznie się o godz. 17 - TUTAJ.

90. min - Koniec meczu. Kibice biją brawa, piłkarze schodzą do szatni.

87. min - ŁKS walczy o choćby honorową bramkę, ale ataki łodzian są bardzo nieporadne.

83. min - Ostatnia zmiana w Koronie - schodzi Gawęcki, a wchodzi Maliszewski, który wraca do gry po długiej kontuzji!

82. min - Rzut wolny z ponad 30 metrów, ale Pruchnik pudłuje.

80. min - Kobieta w sztabie szkoleniowym drużyny piłkarskiej? To nie zdarza się często.

79. min - Kolejna zmiana w Koronie - za Jańca wchodzi Łukasz Jamróz.

76. min - GOOOL dla KORONY. Znakomicie pod polem karnym ŁKS-u o piłkę powalczył Cebula, ta dotarła do Malarczyka, który zdecydował się na strzał z szesnastu metrów. Fatalny błąd popełnił bramkarz Adrian Olszewski, który przepuścił futbolówkę między rękami. Szczęście jest po stronie złocisto-krwistych.

72. min - Piłkarze wracają na murawę, mecz wznowiony, a w kieleckiej bramce zmiana - za Małkowskiego wchodzi Wojciech Miśkiewicz.

70. min - Kolejna przerwa na picie. No to - frugo!

69. min - Uderzył Kita, efektownie, bo z woleja, ale nad bramką.

68. min - Pierwsza zmiana w Koronie - za Lenarta wchodzi Artur Cebula.

62. min - Nudny okres gry, dzieje się niewiele ciekawego, piłka toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

58. min - Kolejne dośrodkowanie w pole karne kielczan, uderza głową Babić, ale dwa metry nad bramką.

57. min - Ładny strzał głową jednego z piłkarzy ŁKS-u, ale znów broni bramkarz Korony. Goście atakują coraz częściej i coraz groźniej.

56. min - A tak wyglada trybuna odkryta.

55. min - Pruchnik zszedł z prawej strony do środka, uderzył mocno po ziemi, ale bardzo pewnie obronił Małkowski.

52. min - Dobry atak ŁKS-u prawym skrzydle, dośrodkowanie w pole karne, ale tam wprost beznadziejnie głową uderza Babić, piłka odbija się od murawy i ląduje w rękach Małkowskiego.

48. min - Ładna akcja Jańca, ale słabe dośrodkowanie. Musimy jednak pochwalić młodego lewoskrzydłowego za grę, bo wygląda to naprawdę nieźle.

46. min - Początek drugiej połowy. Oba zespoły bez zmian.

Przerwa. Za to w ŁKS-ie zagra m.in. Tomasz Nowak, były pomocnik Korony Kielce. A oprócz tego plejada dawnych gwiazd: Bykowski, Mięciel, Adamski, Saganowski.

Przerwa. Jeden pan chciał przejść przez barierkę z jednej strony trybuny krytej na drugą. Został zatrzymana przez panią ochroniarz. Co na to reszta? "Zostaw kibica!".

Przerwa. Wiemy już w jakim składzie zagra Korona w drugim meczu sparingowym: Małecki - Kuzera, Kijanskas, Stano, Kal - Bąk, Vuković, Jovanović, Sobolewski - Zieliński, Korzym.

Przerwa. A oto i obiecane zdjęcie kibiców - trybuna kryta, choć fotka nieco przekłamana, bo komplet jest tylko po jej prawej stronie. Na lewej pustki.

45. min - Koniec pierwszej połowy. Piłkarze Korony otrzymują brawa od kibiców.

45. min - Kontra Cichosa z Gawęckim, ale nic z niej nie wyszło.

43. min - Próbuje odgryźć się ŁKS, ale na razie dzielnie bronią się kielczanie. Specjalnie nie musi nawet interweniować Małkowski, bo obrońcy radzą sobie z tymi atakami.

40. min - Zdjęcie kibiców będzie, spokojnie. A na razie - poprosiliśmy naszego fotografa, by zrobił zdjęcie Ojrzyńskiemu. No to zrobił:

38. min - Kolejna dobra akcja Jańca, dośrodkowanie, uderza Gawęcki ale niestety obok bramki.

34. min - Gawęcki uderzył zza pola karnego, ale... bez komentarza.

33. min - GOOOL dla KORONY. Gawęcki ładnie odegrał piłkę Lechowi, a ten uderzył nie do obrony z jedenastu metrów. Środkowy pomocnik zachował się niczym rasowy snajper - egzekutor.

29. min - Szacujemy, że na trybunach zasiadło około 200 kibiców. Mało, pewnie więcej przyjdzie na drugi sparing na Arenie Kielc. A Jerzy Dudek w kinie był przedwczoraj, wczesnym popołudniem. Nie zdradzimy w którym, ale powiemy tylko, że w tym największym...

27. min - Sporo ciekawych postaci związanych z ŁKS-em jest obecnych dzisiaj w Kielcach - Marcin Adamski, a także Tomasz Kłos, dyrektor sportowy klubu.

25. min - Jesteście tam? Kibice-internauci, jesteście?

25. min - Sędzia gwizdnął, przerwa na picie. Wody.

24. min - Ostatnio dostaliśmy smsa: "Jerzy Dudek jest w kinie, poszedł na film Auta 2". Jak widzicie, siatka informacyjna CKsportu się rozrasta i obejmuje już całe miasto... :)

20. min - Pruchnik z dystansu, ale prosto w bramkarza. Po chwili jego wyczyn pod drugą bramką powtórzył Cichos. Mecz, po bardzo ciekawym początku, wyraźnie zwolnił tempo.

15. min - Mała poprawka odnośnie składów - Gawęcki gra na prawym skrzydle, a Michałek w ataku.

14. min - Kolejna groźna akcja łodzian, ale znów dobrze między słupkami spisał się Małkowski.

13. min - Błąd Lenarta, uderza z dystansu Kubicki, ale bardzo pewnie broni Małkowski.

12. min - Dobra akcja Jańca na lewym skrzydle, dośrodkowanie w pole karne, gdzie niepilnowany jest Michałek, ale napastnik Korony uderza prosto w bramkarza.

11. min - Strasznie agresywny (oczywiście w słowach) jest dzisiaj trener Ojrzyński. Raz po raz krzyczy na swoich piłkarzy, krytykuje ich poczynania, udziela wskazówek.

10. min - Zaskakuje was obecność w składzie Gawęckiego? Nas też. Ale "Łysy" wrócił już z testów w Wołyniu Łuck i raczej nie przypadł do gustu ukraińskim trenerom.

8. min - Ciekawostka odnośnie Kaczmarka - gra na prawej stronie pomocy, a do tego pełni funkcję kapitana. Oto dowód (ps. właśnie po jego dośrodkowaniu piłkę zagarnął Małkowski):

7. min - Ładna akcja ŁKS-u prawą stroną, ale nie dał rady przeciąć piłki w polu karnym Babić. Gdyby to zrobił, pewnie byłby remis.

4. min - GOOOL dla KORONY. Malarczyk uderza bardzo sprytnie, kąśliwie, ale piłka uderza się od słupka. Szybko dopada do niej Lenartowski i bez większych problemów pokonuje Olszewskiego.

3. min - Błąd obrońców gospodarzy i Babić jest w dobrej sytuacji, ale wybiega z bramki Małkowski i snajper ŁKS-u nie zdołał skierować piłki obok niego. Trener Ojrzyński: "Cichy, ty masz to wybić, a nie przyglądać się!" - zagrzmiało z ławki rezerwowych.

1. min - Cichos do Gawęckiego i mecz rozpoczęty.

14.02 - "Marcin, co ty tam robisz, wracaj do Kielc!" - krzyknął jeden z kibiców w stronę Marcina Kaczmarka, obecnie zawodnika łódzkiego KS. Stary, dobry "Kaka" rozegrał sporo fajnych meczów w żółto-czerwonych barwach. Pamiętacie go jeszcze?

14.00 - Mecz się trochę opóźni, bo piłkarze ŁKS-u późno przyjechali na stadion i jeszcze kończą rozgrzewkę. Ćwiczą także kielczanie, ale na placu gry zostali już tylko rezerwowi.

13.50 - Witamy ze stadionu przy ul. Szczepaniaka. Mieliśmy drobne problemy techniczne - jak zwykle... - ale już jesteśmy gotowi.

12.30 - Dwa sparingi w ciągu jednego dnia rozegrają w sobotę piłkarze kieleckiej Korony. W obu spotkaniach – pierwszym o 14, drugim o 17,  rywalem „żółto-czerwonych” będzie beniaminek ekstraklasy, ŁKS. Dzień później „żółto-czerwoni” wyjadą na kolejny przedsezonowy obóz , tym razem do Opalenicy. Przeczytaj zapowiedź sobotnich spotkań!

------------

magdziaaaaa2011-07-09 13:51:25
Jaki skład na ten sparing? :)
Kotłoń2011-07-09 14:06:54
Marcin Kaczmarek !! Najlepszy pomocnik w historii klubu obok Hermesa. Przydałby się teraz.