Remis z liderem! Cenna zdobycz Korony Kielce we Wrocławiu

09-12-2023 21:57,
Mateusz Misztal

W sobotni wieczór fani PKO BP Ekstraklasy ostrzyli sobie zęby na spotkanie pomiędzy liderem, Śląskiem Wrocław, a prezentującą niezły futbol Koroną Kielce. Spotkanie nie obfitowało jednak w gole i zakończyło się bezbramkowym remisem, z którego bardziej usatysfakcjonowani mogą być fani żółto-czerwonych.

W stosunku do ostatniego ligowego starcia, trener Kamil Kuzera dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Dobrym występem w środowym meczu pucharowym miejsce w podstawowym składzie zapewnili sobie Konrad Forenc, Marius Briceag, Jacek Podgórski i Adrian Dalmau. W meczu udziału nie mógł wziąć pauzujący Nono, a także Godinho, który nabawił się urazu w rywalizacji z Legią.

W Śląsku Jacek Magiera dokonał tylko dwóch korekt w stosunku do spotkania z przed tygodnia. Miejsce w składzie wywalczyli sobie Martin Konczkowski oraz Daniel Łukasik, który w tym sezonie przebywał na boiskach Ekstraklasy łącznie tylko przez 10 minut.

PIERWSZA POŁOWA:

Pierwsze kilkanaście minut spotkania to długie utrzymywanie się przy piłce Śląska Wrocław. Zielono-biało-czerwoni stworzyli sobie trzy sytuacje bramkowe, które nie przyniosły im choćby strzału celnego. Co zabawne, jedna z sytuacji zakończonych strzałem skończyła się wznowieniem Korony Kielce… z autu.

Kielczanie pierwszy strzał oddali w 18. minucie spotkania. Sprzed pola karnego uderzał środowy bohater, Martin Remacle. Tym razem jego strzał minął światło bramki. Chwilę później szczęścia próbował Marius Briceag, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez z jednego z obrońców gospodarzy.

Świetnym zagraniem „dziurką” popisał się w 31. minucie Erik Exsposito, po ograniu Piotra Malarczyka zagrał do Samca-Talara, a ten próbował ponownie znaleźć podaniem Hiszpana. Na szczęście żółto-czerwonych zagrał nieco za mocno i dzięki temu super-snajper Śląska nie stanął oko w oko z Konradem Forencem.

W 40. minucie ciężar gry przeniósł się pod bramkę Śląska. Koroniarze próbowali zagrozić Leszczyńskiemu wielokrotnymi dośrodkowaniami w pole karne. Żadne z dośrodkowań nie zostało niestety zakończone celnym strzałem. Tym samym na przerwę oba zespoły zeszły przy remisie 0:0.

DRUGA POŁOWA:

Pierwszy groźny strzał w drugiej połowie to niesygnalizowane uderzenie Mateusza Żukowskiego, z którym poradził sobie golkiper kielczan. Konrad Forenc także uratował swój zespół w 61. minucie, kiedy to wyprzedził Petra Schwarza i zabrał mu możliwość wpakowania piłki do siatki.

W 66. minucie fantastycznie dośrodkował Marius Briceag. Na piłkę wbiegał Evgenijy Szykawka, któremu zabrakło kilku centymetrów, aby wbić piłkę do bramki. W 72. minucie piłkę ręką we własnym polu karnym odbił Konstantyn. Na szczęście kielczan wcześniej jeden z zawodników Śląska znalazł się na spalonym.

W 78. minucie ponownie świetnie interweniował Konrad Forenc. Podjął ryzyko wychodząc z bramki i ponownie wyszło na jego. W 80. minucie idealnym wślizgiem interweniował Miłosz Trojak, blokując mocny strzał lidera w klasyfikacji strzelców, Erika Exsposito.

Ostanie minuty to spora przewaga optyczna Śląska. Gracze z Wrocławia przez większość czasu znajdowali się na połowie rywali. Żadna z akcji nie znalazła jednak drogi do bramki i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Śląsk Wrocław - Korona Kielce 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Olsen - Takac, Remacle

Śląsk: Leszczyński - Konczkowski (68’ Matsenko), Bejger, Petkov, Janasik - Olsen (83’ Rzuchowski), Łukasik, Samiec-Talar (89’ Szwedzki), Schwarz (69’ Ince), Żukowski (89’ Zohore) - Exsposito

Korona: Forenc - Zator, Malarczyk, Trojak, Briceag - Błanik (81’ Kwiecień), Remacle, Hofmeister, Takac (56’ Deaconu), Podgórski (68’ Konstantyn) - Dalmau (56’ Szykawka)

------------

W drugim meczu eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata szczypiornistów Polacy pokonali Słowaków 33:25. Jedyny zawodnik Industrii Kielce - Arkadiusz Moryto zdobył trzy bramki.
W 29. kolejce III ligi grupy IV Star Starachowice oraz Czarni Połaniec odnieśli pewne zwycięstwa, a KSZO przegrał w starciu z wiceliderem tabeli.
Korona Kielce po 32. kolejce będzie miała cztery punkty straty do bezpiecznej strefy. W pierwszym niedzielnym spotkaniu tej serii gier Puszcza Niepołomice wygrała domowy mecz z Wartą Poznań 1:0.
W 32. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Jagiellonią Białystok 0:3. – Mam nadzieję, że w następnym meczu pokażemy sportową złość i naszą ambicję, bo mówić to może każdy, a teraz trzeba się wziąć do pracy i pokazywać to na boisku – powiedział Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
W 32. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Jagiellonią Białystok 0:3. – Wierzę w nasze utrzymanie. Dopóki mamy teoretyczne szanse, to trzeba wierzyć – powiedział Jewgienij Szykawka, napastnik „żółto-czerwonych”.
W 32. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Jagiellonią Białystok 0:3. Po spotkaniu optymizmu związanego z walką o mistrzostwo Polski nie krył trener gospodarzy Adrian Siemieniec.
W 32. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Jagiellonią Białystok 0:3. Po spotkaniu rozczarowania rezultatem nie krył Kamil Kuzera.
W 32. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Jagiellonią Białystok 0:3. Dublet dla zespołu z Podlasia ustrzelił Afimico Pululu, a końcowy rezultat ustalił Kristoffer Normann Hansen.
Dzisiejsze żółto-czerwone derby mogą przesądzić o tym, kto z ligi spadnie, a kto zdobędzie mistrzostwo Polski. Niestety interesy konfrontujących się stron nie są zbieżne. Gdzie można obejrzeć sobotnie starcie między Jagiellonią Białystok, a Koroną Kielce?
Piłkarze Korony Kielce przystępują do pierwszego z trzech ostatnich spotkań w tym sezonie. Sytuacja żółto-czerwonych jest niełatwa, dlatego mecz w Białymstoku trzeba za wszelką cenę wygrać. Zapraszamy na relację tekstową NA ŻYWO! z tego starcia.
Już w najbliższą sobotę zawodnicy Korony Kielce rozegrają spotkanie z liderem, Jagiellonią Białystok. Dla Koroniarzy będzie to kolejna rywalizacja z serii tych o życie. Jagiellonia, którą przeanalizujemy gra zaś o nieco inne cele.
Filip Frańczak, a więc piłkarz akademii piłkarskiej DAP Kielce został powołany na zgrupowanie Bramkarskiej Akademii Młodych Orłów PZPN.
W 32. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Starcie z prawdopodobnym przyszłym mistrzem Polski będzie kolejnym z kluczowych pojedynków podczas trwających rozgrywek.
Jedenaście nominacji przypadło w udziale zawodnikom Industrii Kielce w plebiscycie Gladiatorów 2024. Supergladiatorem zostanie nagrodzony były zawodnik „żółto-biało-niebieskich”.
Były gracz Korony Kielce Marcin Cebula nie przedłuży wygasającego z końcem czerwca kontraktu z Rakowem Częstochowa.
Kilka dni po tym jak „Przegląd Sportowy” poinformował o rozmowach Industrii Kielce z Jorge Maquedą i Luką Stepančiciem, na giełdzie nazwisk pojawiło się kolejne. Tym razem chodzi o Toma Pelayo.
W pierwszym meczu eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata szczypiornistów Polacy przegrali ze Słowakami 28:29. Jedyny zawodnik Industrii Kielce - Arkadiusz Moryto zdobył trzy bramki.
Suzuki Korona Handball Kielce wygrała wyjazdowy mecz 22. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z AZS AWF Warszawa 24:23. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Nikola Leśniak, zdobywczyni sześciu bramek.
Sędzia Tomasz Musiał poprowadzi mecz 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Będzie to czwarte starcie „żółto-czerwonych” prowadzone przez tego arbitra w obecnym sezonie.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra z Jagiellonią Białystok. – Wiemy, jaką jakość mamy w drużynie i że wystarczy ona na to, aby pojechać do Białegostoku i pokonać Jagiellonię – powiedział przed spotkaniem Fredirik Krogstad pomocnik „żółto-czerwonych”.
Pytanie, które zadało sobie w ostatnich tygodniach wielu kibiców Korony Kielce. Dlaczego Miłosz Trojak nie nosi opaski kapitańskiej, a na przedramieniu dzierży ją Bartosz Kwiecień? Kamil Kuzera odpowiedział na to pytanie na konferencji przed meczem z Jagiellonią Białystok.
W meczu z Piastem Gliwice Adrian Dalmau po raz pierwszy od lutego wpisał się na listę strzelców. Czy Hiszpan wybiegnie na boisko w Białymstoku?
– Obserwowaliśmy mecz Puszczy z Pogonią. Nie da się tego ukryć, że liczyliśmy na korzystny wynik. To pierwsza taka sytuacja w sezonie, która ułożyła się trochę pod nas – mówi trener Kamil Kuzera. W sobotę jego zespół zagra wyjazdowe starcie z Jagiellonią Białystok.
Korona Kielce w sobotę przystąpi do pierwszego z trzech ostatnich spotkań w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Ich stawką, niezmiennie, jest utrzymanie. Żółto-czerwoni w meczu z Jagiellonią Białystok być może będą mogli skorzystać z usług Jewgienija Szykawki, który w poprzedniej kolejce znalazł się poza składem.
Patryk Kuchczyński objął stanowisko pierwszego trenera Azotów Puławy. Dla byłego zawodnika Vive Kielce to pierwsza praca w najwyższej lidze w roli głównego szkoleniowca.
Specjalna okazja dla kibiców Industrii Kielce z okazji „Świętej Wojny”! Będą mogli wspierać swój zespół podczas pierwszej części prestiżowej rywalizacji.
Poznaliśmy półfinałowe pary TruckScout24 EHF Final4 Ligi Mistrzów. W drugim meczu dojdzie do handballowego klasyku.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa rodziców oraz kadrę nauczycielską w Konferencji dla Rodziców w dniu 12 Maja 2024 roku (najbliższa niedziela), organizowanej przez Go4it Przygotowanie Motoryczne, Stowarzyszenie Go4it Po Zdrowie & Po Ruch oraz Imopeksis.
Zaledwie kilka godzin zajęło, aby wszystkie bilety na mecz o mistrzostwo Polski Industria Kielce - Orlen Wisła Płock zostały wyprzedane. Kibice „żółto-biało-niebieskich” pokazali moc.
Tałant Dujszebajew został wybrany do składu najbardziej zasłużonych zawodników w historii hiszpańskiej ligi ASOBAL. Trener Industrii Kielce znalazł się tym samym w gronie siedmiu wyróżnionych zawodników.