Bilardziści NOSANU Kielce podsumowali sportowy rok 2021

14-01-2022 12:55,
Maciej Urban

W Kielcach w sobotę 8 stycznia odbyło się uroczyste podsumowanie Roku Sportowego 2021. Była to okazja do podziękowania firmom i instytucjom, które wspierają rozwój sportu bilardowego.

Podczas podsumowania odbyła się też ceremonia dekoracji najlepszych drużyn w Świętokrzyskiej Bilardowej Lidze Biznesu oraz turnieju Masters Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Podczas spotkania przypomniano o największych sukcesach zarówno grup juniorskich, jak i seniorów. Wśród nich warto wymienić 3 medale mistrzostw Europy, 17 medali mistrzostw Polski, srebrny medal bilardowej Ekstraklasy i srebrny medal w I Polskiej Lidze Bilardowej. 

Najmłodsi zawodnicy zdobyli aż 70 punktów w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego i wygrali krajową klasyfikację punktową Klubów. Warto dodać, że bilardziści NOSANU Kielce zdobyli oni aż 16% możliwych do wywalczenia punktów w całej Polsce. To najlepszy wynik procentowy wśród wszystkich dyscyplin i klubów w Kielcach.

Stowarzyszenie było organizatorem ponad 40 imprez począwszy od międzynarodowych, przez mistrzostwa Polski na regionalnych kończąc. Kielce gościły też 4 zgrupowania kadry narodowej i 3 ogólnopolskie szkolenia dla trenerów i sędziów.

W minionym sezonie z bilardowych imprez w Kielcach na antenie ogólnopolskiej stacji SPORTKLUB nadano retransmisję blisko 300 godzin. Natomiast relację na cały świat obejrzeli kibice dzięki transmisji przez TVSPORSTPL.

Zawodnicy wzięli udział w ponad 70 imprezach w kilku państwach Europy oraz w całym kraju. Prezes Stowarzyszenia Grzegorz Kędzierski podkreślił, że klub ma nie tylko świetnych seniorów, ale też ogromny potencjał juniorski, który w przyszłości może podbić nie tylko kraj, ale Europę i świat.

Projekt i wykonanie: CK Media Group