Wkrótce w Kielcach powstanie nowoczesna hala sportowa

12-01-2022 11:33,
Redakcja

Rusza długo wyczekiwana inwestycja przy najstarszej szkole stolicy województwa świętokrzyskiego. Chodzi o I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, na placu której wybudowana zostanie hala sportowa z łącznikiem i dodatkowymi salami dydaktycznymi.

Obiekt wybuduje EM-BUD z Morawicy, która we wtorek wkroczyła na plac budowy. Hala zostanie wybudowana w miejscu, w którym dziś znajduje się zniszczone, betonowe boisko, jakie od pewnego czasu nie jest użytkowane. 

– Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest prowadzenie zajęć wychowania fizycznego w odpowiednich warunkach. Cieszymy się, że już wkrótce będzie to możliwe – mówił podczas spotkania z mediami Prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

– Od 15 lat jestem dyrektorem tej szkoły i podobnie jak moi poprzednicy, zabiegałem o budowę nowej hali sportowej. Bardzo cieszę się, że ta inwestycja wreszcie dojdzie do skutku – dodał Waldemar Pukalski.

Zakres planowanych działań obejmuje przede wszystkim wybudowanie nowego obiektu z salą sportową. Poza tym w jego ramach znajdzie się sala fitness, sale dydaktyczne, czy sanitariaty. Powstanie też łącznik między halą sportową i budynkiem szkoły. Prace budowlane zakładają również uporządkowanie i zagospodarowanie terenu wokół nowego obiektu.

Całkowity koszt to przeszło 13,6 miliona złotych, z czego 2,8 miliona pochodzi z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obiekt ma być gotowy do 12 sierpnia 2023 roku. 

Fot. UM Kielce 

Projekt i wykonanie: CK Media Group