Piłkarze Korony Kielce gruntownie przebadani

11-01-2022 18:34,
Maciej Urban

"Żółto-czerwoni" spotkali się dziś w kieleckiej Hali Legionów, gdzie odbyły się kompleksowe badania wydolnościowe. Sprawdzano moc w nogach, szybkość, a także wydolność tlenową. – Mieliśmy okazję pokazać, jak przepracowaliśmy okres wolny od treningów – podsumował Adrian Danek, zawodnik kieleckiego klubu. 

– Testy były ciężkie, ale każdy musi to przejść na początku przygotowań – dodał na łamach oficjalnej strony klubowe. Wykonywane ćwiczenia miały na celu wykazać na jakim etapie sprawnościowym oraz wydolnościowym są poszczególni piłkarze. – Pomaga to później w pomocy przy doborze obciążeń, z którymi będą dalej pracować w okresie przygotowawczym – zauważył Michał Dutkiewicz, trener przygotowania motorycznego Korony Kielce.

Szczególnie dużo uwagi poświęcono na badanie wydolności tlenowej, podczas której zawodnicy w specjalnej masce musieli biec coraz szybciej, aż do momentu, w którym nie byli w stanie wykonywać danego zadania. W międzyczasie piłkarze mieli pobieraną krew. Na podstawie oznaczenia stężenia mleczanu oceniany był poziom ich przygotowania. 

Natomiast już jutro w życie wchodzą kolejne plany treningowe Korony Kielce. Na środę zaplanowany został trening na obiekcie przy ulicy Kusocińskiego. 

Fot. Maciej Urban

Projekt i wykonanie: CK Media Group