Korona II Kielce kończy rundę zwycięstwem i na pozycji wicelidera

21-11-2021 14:03,
Mateusz Kaleta

Rezerwy Korony Kielce zakończyły zmagania w 2021 roku. W ostatnim meczu rundy jesiennej IV ligi piłkarze dowodzeni przez Marka Mierzwę pokonali 3:1 Orlicz Suchedniów i przezimują na drugim miejscu w tabeli z jednym punktem straty do Staru Starachowice. Na wiosnę zapowiada się więc ciekawa walka o awans do III ligi, do której wejdzie tylko zwycięzca rozgrywek.

W ostatnim meczu rundy na stadionie przy ul. Szczepaniaka kielczanie szybko stracili bramkę i musieli gonić wynik już od 10. minuty. Gola otwierającego wynik spotkania dla gości zdobył Andrzej Paprocki. Jednak odpowiedź Korony II była bardzo szybka.

W 19. minucie do remisu doprowadził Karol Turek, a w 31. na prowadzenie żółto-czerwonych wyprowadził Jakub Konstantyn, który niedawno wrócił do gry po kontuzji i prezentuje bardzo wysoką formę. Do przerwy kielczanie prowadzili z Orliczem 2:1, a tuż po wyjściu na drugą połowę Konstantyn dorzucił jeszcze jedną bramkę, która przypieczętowała wygraną Korony II 3:1. Dla 19-latka było to czwarte trafienie w dwóch ostatnich meczach.

Na półmetku rozgrywek sytuacja w tabeli wygląda bardzo ciekawie - pierwszy jest Star Starachowice z dorobkiem 40 punktów, druga Korona II ma 39 punktów, trzeci GKS Rudki - 38, a czwarty GKS Nowiny - 37. Walka o awans zapowiada się bardzo ciekawie, bo różnice punktowe są bardzo niewielkie. 

W rundzie jesiennej kielczanie wygbrali 12 meczów, 3 zremisowali i doznali 2 porażek. Ich bilans bramkowy to 46-18. Rundę wiosenną Korona II rozpocznie domowym meczem ze Spartakusem Daleszyce.

Korona II Kielce - Orlicz Suchedniów 3:1 (2:1)

Bramki: K. Turek (19'), Konstantyn (31', 46') - Paprocki (10')

Korona II (skład wyjściowy): Osobiński - Kiercz, R. Turek, K. Turek, Szywacz, Konstantyn, Strzeboński, Seweryś, Bortniczuk, Majewski, Zwoźny

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group