Korona II Kielce gromi na wyjeździe. Pół tuzina bramek w Małogoszczu

14-11-2021 15:10,
Mateusz Kaleta

Strzelecki popis w przedostatniej jesiennej kolejce IV ligi dały rezerwy Korony Kielce. Żółto-czerwoni wygrali na wyjeździe z Wierną Małogoszcz 6:0.

Kielczanie od samego początku pokazali rywalowi swoją dominację. Po 10. minutach prowadzili już 2:0, a pierwszą połowę zakończyli prowadząc 4:0. Dwie kolejne bramki, które ustaliły wynik spotkania padły w końcówce, w 77. oraz 83. minucie.

Wynik spotkania otworzyło trafienie samobójcze, a potem na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Jakub Konstantyn, Miłosz Strzeboński, którzy wykorzystał rzut karny oraz Krzysztof Kiercz i Szymon Majewski.

Po tym zwycięstwie żółto-czerwoni pozostają na drugim miejscu w tabeli ze stratą jednego punktu do liderującego Staru Starachowice i jednym punktem przewagi nad trzecim GKS-em Rudki.

Za tydzień w niedzielę podopieczni Marka Mierzwy zakończą ligową jesień w IV lidze domowym meczem z zajmującym 12. miejsce w tabeli Orliczem Suchedniów. Początek tego spotkania na stadionie przy ul. Szczepaniaka o godz. 12:00.

Wierna Małogoszcz - Korona Kielce 0:6 (0:4)

Bramki: gol samobójczy (6'), Konstantyn (10' 43'), Strzeboński (31' - karny), Kiercz (77'), Majewski (83')

Korona II (skład wyjściowy): Sandach - R. Turek (57' Zwoźny), Kiercz, Seweryś (70' Płocica), Szywacz, Konstantyn (58' Majewski), K. Turek, Bojańczyk (58' Kośmider), Strzeboński, Rybus, Smolarczyk (58' Przybysławski)

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group