Akademia Korony Kielce stawia także na bramkarzy

25-10-2021 12:27,
Redakcja

W połowie roku do życia powołana została Akademia Korona, na czele której stanął doskonale znany w regionie Tomasz Wilman. Obok kilku kategorii wiekowych, przedsięwzięcie stawia także na rozwój bramkarzy, za co odpowiedzialny jest trener bramkarzy pierwszego zespołu, Mateusz Gwizd. 

Za nami pierwsze zajęcia akademii bramkarzy. – Pierwsze zajęcia przebiegły bardzo dobrze. Brało w nich udział dziesięciu bramkarzy z różnych klubów, co pokazuje zapotrzebowanie na tego typu treningi – zaznacza Mateusz Gwizd. 

– Nasz projekt jest innowacyjny w naszym województwie, dzięki czemu mamy świetny odzew. Już padają pytania o następne spotkania. W poniedziałek chłopcy trenowali z zaciekawieniem i starali się wykonywać wszystkie powierzone im zadania,  nie zabrakło także uśmiechu i zaangażowania. Bramkarze zostali podzieleni na dwie grupy: młodszą i starszą – dodaje.

Celem jest wyszkolenie zawodnika, który w przyszłości mógłby reprezentować barwy pierwszego zespołu. – Bardzo prawdopodobne jest to, że tam gdzieś jest jakaś perełka, której nie chcielibyśmy przeoczyć. Najbardziej zależy nam, by młodzi bramkarze od najmłodszych lat mogli podnosić swoje umiejętności. Mamy świadomość, że niektóre kluby nie mają możliwości przeprowadzania takich zajęć. Chcemy dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz rozpowszechniać pozycję bramkarza wśród adeptów futbolu – mówi trener. 

Więcej informacji: TUTAJ. 

Fot. Korona Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group