Klub Orlęta Kielce nawiązał współpracę partnerską z Akademią Korony Kielce!

13-09-2021 17:29,
Maciej Urban

Akademia Korony Kielce rozszerza swój zasięg oraz możliwości nawiązując współpracę z Orlętami Kielce. Jak podkreślają obie strony, kooperacja będzie się opierała na szeroko rozumianym szkoleniu sportowym w ramach grup młodzieżowych obu stron.

LKS Orlęta Kielce szkoli dzieci już od czwartego roku życia. Aktualnie w klubie trenuje około 200 podopiecznych. – Podpisaliśmy umowę z Orlętami dotyczącą współpracy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży – wyjaśnia Tomasz Wilman, dyrektor Akademii Korona. 

– Orlęta to klub, w którym wychowało się wielu piłkarzy. To klub z tradycjami i bogatą historią. Wypracowane porozumienie pozwoli na realizowanie wspólnych projektów związanych ze kształceniem zawodników oraz trenerów. Jesteśmy przekonani, że współpraca będzie korzystna dla obu stron i przede wszystkim dla trenujących dzieciaków – dodaje. 

Tym słowom wtóruje Dominik Fiuk, prezes Orląt Kielce. – Ta współpraca to bardzo ważny krok w historii naszego klubu. Podpisana umowa daje nam możliwości rozwoju zarówno pod względem organizacyjnym, jak i przede wszystkim sportowym. Bardzo ważnym elementem porozumienia jest możliwość płynnego przejścia dla wyróżniających się chłopców w każdej kategorii wiekowej do największego klubu w naszym regionie i kontynuowanie gry w piłkę w Akademii Korona. Już w tym okienku wielu naszych zawodników zasiliło grupy młodzieżowe Korony, a kolejni dostali propozycję testów i w przyszłości będą monitorowani przez trenerów z Akademii. Tak samo będzie z resztą adeptów piłkarstwa. Obecnie szkolimy zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych, zaczynając od 4-latków. Natomiast zespół seniorów, który jest złożony głównie z młodych zawodników oraz naszych wychowanków walczy w tym sezonie o awans do IV ligi.

– W związku z podpisaną umową już teraz ogłaszamy dodatkowy nabór do wszystkich grup młodzieżowych, ale także będziemy chcieli uzupełnić kadrę trenerską, ponieważ porozumienie daje również możliwość podniesienia kwalifikacji naszym trenerom, którzy teraz będą mogli skorzystać na tej współpracy między innymi poprzez odbywanie stażów trenerskich, czy udziału w organizowanych przez Koronę Kielce warsztatach szkoleniowych – informuje sternik Orląt. 

Fot. Orlęta Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group