Kamil Kuzera przedłużył kontrakt z Koroną Kielce

02-06-2021 21:25,
Mateusz Kaleta

Kamil Kuzera podpisał nowy kontrakt z Koroną Kielce i zostanie w klubie co najmniej do końca sezonu 2022/23. Obecnie 38-latek jest asystentem w sztabie trenera pierwszej drużyny Dominika Nowaka.

- Cieszę się, że zostałem obdarzony zaufaniem, które zaowocowało nowym kontraktem. Zostaję w Koronie na kolejne dwa lata. Mogę obiecać, że dołożę wszelkich starań, by efekty mojej pracy były widoczne w grze naszych zawodników - powiedział Kamil Kuzera, cytowany przez klubową stronę. 

- Kamil posiada ogromne doświadczenie i umiejętności. Korona to jego drugi dom. To bardzo ważne ogniwo w moim sztabie szkoleniowym, dlatego cieszę się, że zostaje z nami na dłużej - skomentował Dominik Nowak.

Kuzera jest wychowankiem Korony Kielce, w której rozegrał 81 spotkań. W 2015 roku zawiesił buty na kołku i oddał się pracy trenerskiej w roli asystenta w rezerwach kieleckiego klubu. Potem wrócił do Korony w 2019 roku, pracował jako asystent w zespole juniorów, a następnie w pierwszym zespole. Po zwolnieniu Macieja Bartoszka tymczasowo prowadził drużynę w Fortuna 1. Lidze. Pod jego wodza Korona zdobyła w czterech meczach 10 punktów i nie straciła ani jednej bramki.

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group