Przed meczem z Widzewem Korona pożegna dwóch zawodników i trenera

02-06-2021 10:47,
Mateusz Kaleta

W piątek Korona Kielce rozegra ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością. Spotkanie z Widzewem Łódź poprzedzi pożegnanie dla dwóch zawodników i trenera. Z kieleckim klubem po sezonie żegnają się Marek Kozioł, Kornel Kordas i trener bramkarzy Mirosław Dreszer.

Umowy całej trójki kończą się 30 czerwca i nie zostaną przedłużone - zdecydował klub.

Bramkarz Marek Kozioł spędził w Koronie dwa lata i rozegrał w niej 50 meczów - 29 w PKO Ekstraklasie, 20 w Fortuna 1. Lidze i jeden w Fortuna Pucharze Polski. Wpuścił 60 bramek i zachował 18 czystych kont. 

Nie wiadomo, czy 33-latek będzie mógł pożegnać się z kibicami swoim ostatnim występem na boisku. - Mamy do dyspozycji dwóch bramkarzy: Marka i Marcela Zapytowskiego. Ta decyzja zapadnie przed spotkaniem, w zależności od ich dyspozycji na treningach. Chcemy desygnować na mecz z Widzewem najsilniejszą "jedenastkę" - odpiera trener Dominik Nowak.

W Koronie nie zagra już lewy obrońca Kornel Kordas, który był piłkarzem żółto-czerwonych od 2018 roku, z przerwą na wypożyczenie do Widzewa Łódź. W kieleckim klubie występował początkowo w zespole juniorów i rezerw, nie zadebiutował w PKO Ekstraklasie, a w tym sezonie rozegrał 11 meczów w Fortuna 1. Lidze i dwa w Pucharze Polski. Drugą część sezonu 20-latek stracił z powodu kontuzji.

Również tylko do 30 czerwca w klubie będzie pracował Mirosław Dreszer, który szkolił bramkarzy Korony od 2017 roku. Przez cztery lata przy Ściegiennego 8 spółpracował z sześcioma trenerami - Gino Lettierim, Sławomirem Grzesikiem Mirosławem Smyłą, Maciejem Bartoszkiem, Kamilem Kuzerą i Dominikiem Nowakiem. 

Piątkowe spotkanie Korony z Widzewem rozpocznie się o godz. 20:00.

fot: Mateusz Kaleta 

Projekt i wykonanie: CK Media Group