Do Mielca postawić stempel na mistrzostwie

02-06-2021 08:53,
Mateusz Kaleta

Jeden punkt dzieli Łomżę Vive Kielce od wywalczenia osiemnastego w historii klubu mistrzostwa Polski. Kielczanie mogą po nie sięgnąć na kolejkę przed końcem sezonu. W środowy wieczór zmierzą się w Mielcu z walczącą o utrzymanie Stalą.

Inny wynik niż zwycięstwo kielczan będzie ogromną niespodzianką. Żółto-biało-niebiescy w tym sezonie wygrali wszystkie dwadzieścia cztery mecze, Stal tylko cztery, dwa zremisowała i siedemnaście razy schodziła z boiska pokonana.

- Innego scenariusza niż zwycięstwo sobie nie wyobrażam. Pracowaliśmy na to cały sezon. Musimy wykonać swoją robotę w Mielcu, aby cieszyć się z mistrzowskiego tytułu - mówi przed tym spotkaniem Cezary Surgiel, który w pierwszym spotkaniu ze Stalą zdobył sześć bramek. - Takie spotkania zawsze zapadają w pamięć, ale każdy mecz jest inny - podkreśla.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu mielczanie są w trudnej sytuacji - przedostatni w tabeli i mają dwa punkty przewagi nad Piotrkowianinem Piotrków Trybulaski. Przed tygodniem dotkliwie przegrali z Orlen Wisłą Płock 18:44.

– Przeciwnicy nigdy nie odpuszczają. Stal jest znana z tego, że na boisku zostawia charakter i serce. Nie rozpieszcza ich miejsce w tabeli, ale na pewno nie podłożą się i nie oddadzą punktów za darmo. W ostatniej kolejce nie popisali się i przegrali wysoko w Płocku, ale wcześniej zagrali dobry mecz i nieznacznie przegrali z Azotami Puławy. Jeśli podejdziemy do tego spotkania w sposób nieprofesjonalny, to możemy mieć problemy – przestrzega Krzysztof Lijewski, grający drugi trener Łomży Vive, który zbliża się do końca swojej zawodniczej kariery.

- Każda minuta na boisku jest szczęśliwa. Koniec zbliża się nieubłagalnie, ale nie ma przesytu. Miałem bardzo dużo frajdy, gdy mogłem przyczynić się do sukcesu w Pucharze Polski. Fajnie pożegnać się z kibicami na boisku, a nie w polówce na ławce - podkreśla.

W środę kielecki zespół będzie musiał radzić sobie bez Talanta Dujszebajewa na ławce. Szkoleniowiec musi odcierpieć karę zawieszenia w trzech najbliższych meczach PGNiG Superligi za swoje zachowanie w meczu z Chrobrym Głogów.

Spotkanie Stal Mielec - Łomża Vive Kielce rozpocznie się w środę o godz. 19:00.

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group