Rusza Akademia Korony Kielce. Jej szefem Tomasz Wilman

28-05-2021 15:21,
Mateusz Kaleta

Tomasz Wilman stanie na czele Akademii Piłkarskiej Korony Kielce, która ruszy przy Ściegiennego 8. 45-latek związany był z Koroną przez 20 lat, a w 2016 roku był szkoleniowcem pierwszej drużyny, którą poprowadził w 13 meczach. Klub ogłosił szczegóły dotyczące nowej akademii.

Akademia Korona będzie prowadzić szkolenie w kategoriach wiekowych od U-10 do U-19. Będzie to duża zmiana, bo obecnie kielecki klub szkoli tylko zawodników z roczników U-17, U-18 i U-19. W zakresie młodszych współpracuje z KKP Korona. 

W pierwszym etapie powstawania Akademii, utworzone zostaną trzy nowe grupy: U-10/U-11, U-12/U-13 oraz U-14/U-15. W kolejnych latach rekrutacja będzie dotyczyła pojedynczych roczników. Niewykluczone, że w przyszłości szeregi naszej Akademii zasilą także najmłodsi adepci futbolu.

Nad Akademią czuwać będzie Tomasz Wilman, który w ostatnim czasie był dyrektorem Akademii Piłkarskiej „Kopalnia Talentów Moravia Morawica”. Posiada licencję UEFA Pro, przez wiele lat pracował z grupami młodzieżowymi Korony, a w latach 2013 - 2016 był członkiem sztabu szkoleniowego drużyny seniorów. W 2017 roku utworzył Megamocnych Kielce - drużynę piłkarską  zrzeszającą dorosłych i młodzież z niepełnosprawnościami. Jego działania na rzecz wyrównywania szans w sporcie zostały docenione w konkursie UEFA Grassroots Awards. Jest też koordynatorem projektu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Nowinach.

- Cieszę się, że powierzono mi zadanie stworzenia i prowadzenia Akademii Korony Kielce. W szkolenie młodzieży jestem zaangażowany w wielu obszarach i projektach. Wszystkie dotychczasowe doświadczenia pozwolą mi na realizację unikatowego w skali kraju projektu. Będzie to miejsce dla wszystkich, którzy kochają piłkę nożną. Dla najbardziej utalentowanych w aspektach czysto piłkarskich jak i tych, którzy sukcesy będą osiągać dzięki swojej determinacji i ciężkiej pracy. Powyższa charakterystyka dotyczy zarówno zawodników, jak i trenerów, których już dziś zapraszamy do współtworzenia naszej Akademii. Akademia Korona będzie miejscem, które ma pomóc w zrealizowaniu marzeń związanych z karierą piłkarską - powiedział, cytowany przez klubową stronę, Tomasz Wilman.

fot: Korona Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group