Klasy piłkarskie SMS-u Nowiny rekrutują. I zapraszają na dni otwarte

12-05-2021 09:04,
Mateusz Kaleta

Klasy Mistrzostwa Sportowego w Nowinach rekrutują na nowy rok szkolny. Nabór do Liceum Ogólnokształcącego o profilu piłkarskim jest już otwarty i potrwa do 31 maja. Potem odbędą się testy sprawnościowe, a najlepsi w przyszłym roku będą mogli szkolić się pod okiem wykwalifikowanych trenerów i kadry pedagogicznej. To trzeci rok funkcjonowania Projektu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Nowinach, który w dwóch poprzednich osiągnął duży sukces.

Szkoła w Nowinach zapewniena świetne warunki umożliwiające połączenie edukacji z profesjonalnym uprawianiem sportu zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Uczniowie otrzymają optymalne warunki do rozwoju sportowego - 16 godzin treningów z profesjonalną kadrą trenerską i nowoczesną bazę szkoleniową: boiska, halę sportową, basen, kort tenisowy, siłownię, oraz doskonałe zaplecze do nauki.

Koordynatorem projektu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Nowinach jest trener Tomasz Wilman, razem z którym nad rozwojem przyszłych piłkarzy i piłkarek czuwają wykwalifikowani szkoleniowcy, a także pani psycholog. Po dwóch latach pracy nad projektem SMS ma swoich wychowanków w klubach na poziomie centralnym - Koronie Kielce i Resovii Rzeszów, a zawodnicy regularnie jeżdżą na testy - także do zespołów z Ekstraklasy.

- Serdecznie zapraszamy na dni otwarte w sobotę 15 maja w godz. 10-15 oraz we wtorek 18 maja w godz. 11-19. W ramach dnia otwartego będzie możliwość rozmów z trenerami, nauczycielami i dyrekcją oraz zwiedzanie szkoły, internatu i zaplecza sportowego. We wtorek, 18 maja o godz. 11.00 oraz 13.45 będzie możliwość obserwacji treningów piłkarskich prowadzonych przez naszych trenerów - zaprasza Tomasz Wilman.

W celu umówienia się na wskazaną godzinę organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny pod nr 41 346-53-56.

Rekrutacja na nowy rok szkoly trwa do 31 maja. Dokumenty można składać w sekretariacie szkoły, a wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej: www.sms-nowiny.pl. W dniach 7-8 czerwca odbędą się testy sprawnościowe. Drugi termin testów zaplanowany jest na 9 sierpnia 

fot: SMS Nowiny

Projekt i wykonanie: CK Media Group