Świetny występ juniorów Nosanu Kielce. Jedenaście medali na mistrzostwach Polski

04-05-2021 15:06,
Mateusz Kaleta

Świetny występ na mistrzostwach Polski juniorów w Bilard kieleckiego klubu Nosan. Młodzi bilardziści z Kielc zdobyli rekordową liczbę jedenastu medali i wygrali klasyfikację punktową Systemu Współzawodnictwa Sportowego. 

Finały mistrzostw Polski odbyły się w dniach 29 kwietnia - 3 maja w klubie Frame w Łodzi. 

Złoty medal w 8 bil i brązowy w 9 bil wywalczyła Izabella Jońska. Tytuł wicemistrza w 14/1 i brąz w 8 bil zdobył Szymon Bruśnicki, dwa brązowe medale (10 bil i 9 bil) wywalczyła Patrycja Siemienic, ze srebrnym medalem odmiany 14/1 wraca Jeremi Nowak, a po jednym brązowym medalu wywalczyli Gabriela Siemieniec (9bil), Michał Wiech (10 bil) i najmłodszy, debiutujący w imprezie 12-letni Jakub Chrobot(8bil).

W grach drużynowych kielecka ekipa (Słowik, Wiech, Nowak, Bruśnicki) wywalczyła tytuł wicemistrzów Polski. Nosan Kielce wygrał również klasyfikację punktową Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Warto dodać, że to nie wszystkie medale dla regionu świętokrzyskiego wywalczone w Mistrzostwach Polski. Świetnie spisały się również młode zawodniczki UKS Miłek Wiślica, które wywalczyły trzy medale. Złoty i srebrny zdobyła Dominika Pawełczyk (9 bil i 10 bil), a brązowy Martyna Matjas (8bil). 

fot: Nosan Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group