Starszy brat Iwo Kaczmarskiego z Orląt przeszedł do Korony Kielce

11-03-2021 10:18,
Mateusz Kaleta

Filip Kaczmarski, starszy brat Iwo Kaczmarskiego, zagra w Koronie Kielce. 19-latek przeszedł z Orląt Kielce do Korony na zasadzie wypożyczenia - poinformował klub z klasy okręgowej. Grający na pozycji napastnika zawodnik zasilił zespół juniorów U-18 żółto-czerwonych.

Filip Kaczmarski jest wychowankiem Orląt. W ostatnich sezonach był wiodącym zawodnikiem w zespołach juniorskich, a w ostatnim czasie stanowił też ważne ogniwo zespołu seniorów, grających w lidze okręgowej. W minionej rundzie zdobył w niej pięć bramek w dziesięciu meczach. W zespole juniorów, występującym w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Starszych, był drugim najlepszym strzelcem - zdobył trzynaście bramek.

Teraz 19-latek będzie grał w Koronie. Szansę do debiutu dostał już w miniony weekend. Filip Kaczmarski znalazł się w wyjściowym składzie zespołu U-18, który w pierwszej wiosennej kolejce Centralnej Ligi Juniorów przegrał 0:1 z Jagiellonią. 

Wcześniej w Koronie grał jego młodszy brat - Iwo. W styczniu środkowy pomocnik został wykupiony przez Raków Częstochowa.

Na półmetku sezonu Orlęta Kielce zajmują 7. miejsce w świętokrzyskiej klasie okręgowej. 

fot: Orlęta Kielce / Facebook

Wasze komentarze

Kibic2021-03-11 12:51:28
Jeden poszedł to teraz kolej na drugiego.

Projekt i wykonanie: CK Media Group