Łomża Vive Kielce ostatni raz przed kadrą. Podejmuje Górnika

06-03-2021 08:40,
Mateusz Kaleta

Czwarty w tabeli Górnik Zabrze będzie rywalem Łomży Vive Kielce w 15. kolejce PGNiG Superligi. Kielczanie, będący faworytem, postarają się o szesnaste w tym sezonie zwycięstwo na krajowym podwórku.

W poprzedniej kolejce kielczanie pokonali w Szczecinie Sandrę Spa Pogoń. Górnicy zanotowali jeden ze słabszych meczów w tym seoznie. Przegrali u siebie 18:27 z Orlen Wisłą Płock. - Wydaje mi się, że to był wypadek przy pracy. Z innymi zespołami grali znacznie pewniej - uważa Miłosz Wałach, bramkarz mistrzów Polski.

- Grają trochę 5-1, trochę 6-0. Mają trenera, który grał wiele lat w Niemczech, będą grali twardo w obronie. Są poukładani w ataku, może nie pokazali tego ostatnio z Płockiem, ale myslę, że na nas się skoncentrują i będą chcieli powalczyć - dodaje młody golkiper.

Kielczanie, z kompletem zwycięstw, są pierwsi w tabeli. Górnicy walczą o podium - na razie zajmują czwartą lokatę z dorobkiem 30 punktów i trzema "oczkami" straty do Azotów Puławy.

- Odkąd jestem w Kielcach, grają na wysokim poziomie. Górnik zawsze walczy do ostatniej minuty. Tak było w pierwszym meczu - przypomina Dani Dujshebvaev. Łomża Vive Kielce pokonała w Zabrzu rywali 31:24. 

Po tym meczu w PGNiG Superlidze nastąpi przerwa na mecze reprezentacji Polski. 

Sobotnie spotkanie w Hali Legionów rozpocznie się o godz. 17:30.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group