Nigeryjczyk jeszcze nie na Mielec. Zmiany w składzie Łomży Vive Kielce

05-02-2021 17:47,
Mateusz Kaleta

W sobotę Łomżę Vive Kielce czeka kolejny zaległy mecz PGNiG Superligi. Mistrzowie Polski podejmą w Hali Legionów Stal Mielec. W składzie mistrzów Polski będą zmiany. 

Dla kielczan będzie to drugie spotkanie lutowego maratonu. - W ciągu 30 dni musimy zagrać 12 meczów, w tym siedem wyjazdowych. To nie jest łatwe, szczególnie, że tak dawno ze sobą nie trenowaliśmy. Najważniejsze, aby wynik po sześćdziesięciu minutach był korzystny dla nas - mówi trener Talant Dujszebajew.

W składzie Łomży Vive Kielce szykują się zmiany. Do drużyny dołączy pierwszy z brązowych medalistów mistrzostw świata - Dani Dujshebaev, a także Nicolas Tournat i Mateusz Kornecki. Odpoczywać będą Andreas Wolff, Arciom Karaliok i Igor Karacić.

- Mamy długi skład i musimy robić rotację, aby wszyscy zawodnicy, którzy mieli kontuzje, albo są troszeczkę starsi mieli więcej czasu na regenerację - zaznacza trener mistrzów Polski.

W cierpliwość uzbroić musi się jeszcze młody Nigeryjczyk, Faruk Yusuf. 16-latek nie zagra jeszcze przeciwko Stali Mielec. - Musi odbyć jeszcze jedno badanie, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Wszyscy chcielibyśmy, aby Faruk zadebiutował, ale przepisy to przepisy - przyznaje Kirgiz. 

Mecz kielczan z mielczanami będzie ostatnim przed powrotem do Kielc Ligi Mistrzów. - Wykorzystamy go do przygotowania się na spotkania z Porto i Mieszkowem - kwituje Dujszebajew.

Starcie Łomży Vive Kielce ze Stalą Mielec rozpocznie się o godz. 19 w sobotę.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group