Po dwóch tygodniach Łomża Vive Kielce wraca na parkiet

13-10-2020 10:00,
Redakcja

Łomża Vive Kielce miała bardzo napięty terminarz gier, ale z powodu COVID-19 kielczanie pozostają już dwa tygodnie bez ligowego meczu. W środę w końcu wrócą na parkiet. We własnej hali podejmą w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Mieszkowa Brześć. Z powodu wprowadzenia na terenie całego miasta tzw. "czerwonej strefy", spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

Ostatni mecz mistrzowie Polski zagrali równo dwa tygodnie temu. Wówczas wygrali w Norwegii z Elverum 31:22. Kolejne mecze z Grupą Azoty Tarnów, MMTS Kwidzyn oraz Final Four Pucharu Polski nie doszły do skutku.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę z sytuacji, w jakiej jesteśmy. Na początku było bardzo ciężko się do tego zaadaptować, ale teraz wiemy już, że raz gramy, a raz nie i trzeba się do tego przyzwyczaić. Najtrudniej mają chłopaki, którzy nie mogą utrzymać rytmu meczowego - mówi trener Talant Dujszebajew.

Kielczanie poświęcili dwa tygodnie bez meczu na intensywne treningi. - Wszyscy pracują bardzo sumiennie. Najważniejsze jest zdrowie - przypomina trener zespołu.

W środę Łomża Vive Kielce zagra z zespołem, który legitymuje się takim samym bilansem, jak kielczanie. Mieszkow wygrał dwa mecze - z PSG i Vardarem, ale przegrał w samej końcówce na wyjeździe z Porto. - To ten sam scenariusz, co w zeszłym roku. Mieszkow przegrywał końcówki, ale teraz je wygrywa. Przykład tego dali w meczu z Paryżem. Na dzisiaj drużyna z Brześcia to jeden z sześciu zespołów znajdujących się w najwyższej formie – uważa Dujszebajew.

Trener Łomży Vive Kielce wymienia też najmocniejsze punkty drużyny przeciwnika.

- Pesić co roku pokazuje swoją klasę w bramce, a transfer Stasa Skube był mocnym wzmocnieniem tego klubu. Do tego Jaka Malus rozwija się coraz lepiej Tworzą jeden z najlepszych duetów środowych rozgrywających - nie ma wątpliwości Talant Dujszebajew.

Spotkanie Łomży Vive Kielce z Mieszkowem Brześć zostanie rozegrane w środę o godz. 18:45.

fot: Patryk Ptak

 

Wasze komentarze

Do redakcji2020-10-13 13:10:47
Dobrze by było, aby tabela CL nadążała za artykułami
M.R2020-10-13 21:46:41
Chciałbym się dowiedzieć, czy klub będzie zwracał pieniądze kibicom, którzy kupili karnety?

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group