Aby celniej trafiać w bramkę, trzeba zadbać o wzrok

27-06-2020 17:39,

W przyjaznej sobie atmosferze i pod okiem specjalistów mogą zbadać swój wzrok najmłodsi mieszkańcy województwa świętokrzyskiego w nowym salonie Klank Optyk Kids. Jest to drugi taki obiekt w naszym regionie po placówce w Busku - Zdroju. Salonowi towarzyszy Varilux Center.

Salon mieści się w kompleksie Plaza Park u zbiegu ulic Zagnańskiej i Jesionowej w Kielcach. Młodych pacjentów bada w nim lek. med. Magdalena Czerwińska - specjalista okulistyki dziecięcej. W jej gabinecie oferowana jest pełna diagnostyka okulistyczna w zakresie wykrywania wad refrakcji i ich wyrównania, leczenie zeza i niedowidzenia, leczenie stanów zapalnych oka, badanie dna oka oraz pomiar ciśnienia w oku dziecka, leczenie alergii i stanów zapalnych oczu oraz diagnostykę drożności dróg łzowych.

Badania wykonywane są m.in. przy użyciu autorefraktometru pediatrycznego firmy Plusoptix, który jest jedynym dostępnym na rynku urządzeniem przeznaczonym do walki z amblyopią. Jest on niezastąpionym narzędziem we wczesnej diagnostyce zaburzeń widzenia u dzieci. Pozwala na wykonanie pełnego badania wad wzroku oraz sprawdzenie, czy oko funkcjonuje prawidłowo. Badania wykonywane są w sposób przyjazny dla dzieci i w miłej atmosferze przy pomocy wykwalifikowanego personelu. W salonie najmłodsi spotkają kolorowe wnętrza, zabawki, bajki i wiele rzeczy poprawiających ich komfort psychiczny podczas badania.

W czasie badania maluchów rodzice mogą skorzystać z oferty proponowanej przez Varilux Center, które jest zaopatrzone w oprawki okularowe uznanych światowych marek, a także soczewki z najwyższej półki.

Dodaj komentarz

Tagi:wzrok, dzieci,

Projekt i wykonanie: CK Media Group