Kibice Wisły Płock ukarani mandatami po meczu z Koroną Kielce

03-06-2020 08:57,
Mateusz Kaleta

Kibice Wisły Płock chcieli wesprzeć swoją drużynę w pierwszym po długiej przerwie meczu ligowym z Koroną Kielce, a zostali odesłani do domu z mandatami. Kilkudziesięciu kibicom "Nafciarzy" nie udała się próba dopingowania swojej drużyny zza bramy stadionu. Korona wygrała spotkanie 4:1.

Fani gospodarzy zebrali się pod obiektem im. Kazimierza Górskiego tuż na początku spotkania. Już w trakcie pierwszej połowy dali o sobie znać kilkoma okrzykami, ale doping skończył się szybko. "Radio dla Ciebie" informuje, że wymagana była interwencja policji.

REKLAMA

– Część mężczyzn zachowywała się agresywnie, stąd potrzebna była nasza interwencja – mówi rzecznik prasowy płockiej policji Marta Lewandowska. – Osoby te spożywały alkohol, zaśmiecały okolicę, używały nieprzyzwoitych słów, jak również nie zachowywały dwumetrowych odległości od innych. Wobec kilkudziesięciu z tych osób policjanci zastosowali pouczenia, a w kilku przypadkach nałożyli mandaty karne do kwoty 500 zł – dodaje cytowana przez "Radio dla Ciebie".

Zgodnie zobowiązującymi zasadami, obecnie na stadionach mogą przebywać jedynie zawodnicy, sztaby szkoleniowe, obsługa techniczna i bardzo wąskie grono dziennikarzy. Kibice wrócą na stadiony po 19 czerwca na całą rundę finałową PKO Ekstraklasy.

fot: Maciej Urban

Wasze komentarze

Bacz2020-06-03 10:16:59
Piłkarze bęcki, kibice mandaty, raz na wozie, raz pod wozem.
koronka2020-06-03 15:20:06
Ciekawe jak też to będzie po otwarciu stadionów......czy pan m.morawiecki pozostanie w niekończącej się euforii....hehe, czy tacy właśnie SPRAGNIENI piłki "kibice" wybiją mu ten stan z głowy....
szami892020-06-05 18:11:58
youtube.com/watch?v=SKdPAn-rUVA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group