Piłkarze Korony Kielce przeszli ponowne badania. Trenują i czekają na wyniki

27-05-2020 10:00,
Mateusz Kaleta

We wtorek cała drużyna Korony Kielce przeszła ponowne badania na obecność przeciwciał wirusa powodującego chorobę COVID-19. To kolejny etap opracowanego przez trenerów, PZPN i Ekstraklasę planu powrotu polskiej piłki. W oczekiwaniu na wyniki, żółto-czerwoni normalnie trenują.

Testom poddana została ta sama grupa zawodników, która przechodziła je już przed powrotem do treningów. Tok postępowania jest identyczny - jeśli badanie na przeciwciała okaże się pozytywne, takie osoby będą poddane kolejnym testom - tym razem genetycznym, które na podstawie wymazu z nosogardzieli stwierdzą, czy piłkarz/trener choruje na COVID-19.

Już wcześniej badania przeszło kilka innych drużyn - m. in. Legia Warszawa, Lech Poznań, Miedź Legnica, Stal Mielec, które już te w tym tygodniu rozgrywają zaległe mecze w ramach ćwierćfinałów Pucharu Polski. W pierwszym meczu po powrocie Legia wygrała we wtorek 2:1 z Miedzią Legnica.

Kielczanie tymczasem rozpoczęli już mikrocykl przygotowujący ich do pierwszego meczu po powrocie w Ekstraklasie. Spotkanie z Wisłą Płock odbędzie się w niedzielę, 31 maja o godz. 12:30. Kolejkę zainauguruje w piątek o 18:00 mecz Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa.

fot: Grzegorz Ksel

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Projekt i wykonanie: CK Media Group