Kibice Korony Kielce pomagają szpitalom. Pierwsze wsparcie dotarło już do placówek

01-04-2020 07:55,
Mateusz Kaleta

Tysiące wód mineralnych, maseczek, płynów, kombinezonów, a także dwadzieścia tysięcy złotych - to efekty pierwszych dwóch tygodni akcji "Bez Was nie będzie Nas" zapoczątkowanej przez kieleckich kibiców. W poniedziałek fani żółto-czerwonych dostarczyli najpotrzebniejsze artykuły do dwóch szpitali w Kielcach. W ten sposób pomoc otrzymały szpitale mieszczące się przy ulicy Grunwaldzkiej oraz Kościuszki.

- Sytuację z wirusem traktujemy jako mecz. Mecz, który musimy wygrać. Jako kibice wykorzystując swój charakter chcemy walczyć, aby zakończyć go zwycięsko - zaapelował Jacek Wojtachnio, przedstawiciel kibiców. 

REKLAMA

- Jesteśmy bardzo wdzięczni i jest nam niezmiernie miło przez fakt, że pamiętaliście o nas. Szpital Kielecki jest na co dzień opiekunem medycznym Korony Kielce, dlatego jest nam bardzo miło, ponieważ codziennie to my dbamy o piłkarzy Korony, a dzisiaj to kibice pamiętali i wsparli nas. Super gest. Tak naprawdę to nie wiemy co powiedzieć bo dziękuję to chyba za mało w tej chwili - powiedziała Agnieszka Nawrot, pełnomocnik zarządu Szpitala Kieleckiego św. Aleksandra.

Zbiórka trwa nadal i wkrótce do szpitali trafi kolejna dostawa potrzebnych rzeczy. - Jej zakończenie przewidujemy wtedy, kiedy osoba osoba opuści szpital zdrowa w naszym województwie. Chętnych do rzeczowego wsparcia zapraszam na ulicę Piekoszowską 32, ośrodek "Kibice Razem" w godzinach od 11:00 do 14:00. Można przynosić wszystko co w tej chwili potrzebne jest ratownikom i pielęgniarkom - zaznaczył Jacek Wojtachnio.

fot: Korona Kielce

 

Wasze komentarze

sander2020-04-03 12:27:37
Super akcja.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group