Korona wróciła do pracy! Na start testy wydolnościowe w Hali Legionów

08-01-2020 14:29,
Mateusz Kaleta

W środę, 8 stycznia, po blisko trzytygodniowej przerwie, do pracy wróciła drużyna Korony Kielce. Kielczanie rozpoczęli treningi od testów sprawnościowych i wydolnościowych w Hali Legionów. Do klubu piłkarze wracają w dwóch turach.

Pierwszego dnia treningów nieobecna była jeszcze spora grupa zawodników, którzy dostali od sztabu szkoleniowego jeden dzień wolnego więcej. Oni swoje testy przejdą nazajutrz - w czwartek. Różnice w treningu wyrównają się w niedzielę, kiedy pierwsza grupa będzie miała wolne.

REKLAMA

- Pierwsze dni przygotowań to dużo biegania, mało grania w piłkę, głównie praca nad  wytrzymałością i siłą. Trzeba ją jednak wykonać, żeby mieć sporo "paliwa w baku", które będzie nam potrzebne już w pierwszym meczu z Górnikiem - mówi Jakub Żubrowski, pomocnik Korony.

Na pierwszych zajęciach był także kapitan Adnan Kovacević, wokół którego pojawia się wiele spekulacji transferowych. Bośniakiem interesują się tureckie kluby Goztepe SK oraz Kayserispor i może opuścić Koronę zimą, lub dopiero latem, bo wygaśnięciu kontraktu. 26-latek rozpoczął jednak przygotowania z zespołem Korony zgodnie z planem. 

Kielczanie nie zaczynają od zera, bo podczas zimowych urlopów, każdy z piłkarzy otrzymał od sztabu szkoleniowego rozpiskę indywidualnych treningów. - Zimowa przerwa nie była tak długa, jak w lecie. Pierwsze dni na pewno będą cięższe, a potem będzie łatwiej. Musimy dojść do formy, jaka była przed urlopami i przygotować się jak najlepiej do pierwszego meczu - podkreśla Michael Gardawski.

W ciągu najbliższych dni trudno spodziewać się, aby do drużyny dołączyli nowi zawodnicy. Mogą oni jednak dołączyć do zespołu na obóz w Turcji. Trener Mirosław Smyła zabierze do Antalyi 28 piłkarzy. - To oczywiście nie zamyka decyzyjności w sprawie odejść lub przyjść zawodników. Rozmowy toczą się i wszystko odbywa się w klubowych gabinetach. Nie chcemy na razie niczego zdradzać. Wszystkie decyzje będą zapadały z głową - przekonuje trener Korony. Na rozpoczynający się w poniedziałek obóz pojedzie także kilku juniorów. 

fot: Korona Kielce 

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group