Korona na Arkę z debiutantem! W kadrze znajdzie się Bartosz Prętnik

04-12-2019 16:24,
Mateusz Kaleta

Trener Mirosław Smyła już jakiś czas temu zapowiadał, że chce wprowadzać do pierwszej drużyny Korony Kielce młodych zawodników. I wiele wskazuje na to, że pierwszy z nich swoją szansę dostaną już w najbliższym spotkaniu! W kadrze meczowej na spotkanie z Arką Gdynia znajdzie się Bartosz Prętnik - 18-letni obrońca, który na co dzień trenuje pod okiem Sławomira Grzesika w ekipie trzecioligowych rezerw.

Młody piłkarz trenuje z ekipą kieleckiej Korony już od wtorku. Prętnik jest jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników w trzecioligowej ekipie żółto-czerwonych, ale jeszcze nigdy nie zagrał w ekstraklasie. Na razie będzie miał okazję usiąść na ławce rezerwowych. Szansę na to otwierają mu nie tylko dobre występy w tym sezonie (grał m. in. w Lidze Młodzieżowej UEFA przeciwko Realowi Saragossa), ale także trudna, obecna sytuacja kadrowa Korony.

Kontuzjowani się Piotr Pierzchała oraz Ognjen Gnjatić, a za kartki będzie pauzować Milan Radin. To sprawia, że trener Mirosław Smyła będzie musiał dokonać kilku zmian w składzie. 

Piątkowy mecz Korona - Arka rozpocznie się o godz. 18:00 na Suzuki Arenie.

fot: Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

koronka2019-12-05 09:26:59
Wreszcie ktoś spojrzał łaskawym okiem na KORONIARSKĄ MŁODZIEŻ. W CLJ było OK i nieźle w III lidze.
ŻYCZĘ CI CHŁOPAKU POWODZENIA I TRZYMAM KCIUKI - BO WARTO.
do koronki2019-12-05 18:02:02
Jaką koroniarską młodzież, Prętnik nie jest wychowankiem Korony za wychowanka nie uważa się zawodnika który przychodzi do klubu w wieku 16-17 lat

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group