To była wojna psychologiczna. Kibice byli lepsi od nas!

03-11-2019 09:10,
Redakcja

Po trzech latach PGE VIVE Kielce po raz pierwszy pokonało węgierski Telekom Veszprem 34:33. Po meczu radość była ogromna - i nie ma się temu co dziwić! Spotkanie w Hali Legionów oglądał komplet widzów. - Kibice byli dziś lepsi od nas. Wspierali nas cały mecz, gonili do przodu - przyznaje Arciom Karalok, obrotowy kieleckiego zespołu.

Kielczanie zachowali zimną krew w samej końcówce, kiedy zespół rywala potrafił odrobić nawet czterobramkową stratę. Komplet punktów pozostał jednak w Kielcach. - To była wojna psychologiczna i my ją wygraliśmy - cieszy się Białorusin.

REKLAMA

I podkreśla: - Graliśmy przeciwko jednej z najlepszych obron w Lidze Mistrzów, byliśmy bardzo zmotywowani. Ostatni mecz w Brześciu wzmocnił nas psychicznie. Dziś mogliśmy przegrać, ale wytrzymaliśmy nerwowe momenty i zdobyliśmy dwa ważne punkty. Po przerwie na reprezentację odpoczęły też nasze głowy.

Już za tydzień PGE VIVE Kielce zagra na wyjeździe z obrońcą trofeum, Vardarem Skopje. Początek tego meczu w sobotę o godz. 17:30.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

 

Wasze komentarze

miki +2019-11-03 17:15:05
A w telewizorniach wszystkich nurtów o sukcesie Vive cichutko. Tylko o Robusiu, Giku, Gliku i Miliku i innych dziadach kopaczach.
Krzysztof2019-11-04 01:52:02
Głupoty opowiadasz, na TVN reklamowano ten mecz i zdawano z niego relację.
kibic2019-11-04 15:41:00
Na TVP Sport chyba też, bo na ich stronie internetowej jest obszerna relacja z meczu, a także osobne artykuły, wywiady z zawodnikami. Gdyby Liga Mistrzów trafiła do otwartej telewizji np. TVP Sport to miałaby bardzo dużą widownie. Wystarczy spojrzeć na oglądalność meczu Wisła - Iskra. Oglądalność podskoczyła o ponad tysiąc procent w stosunku do tego co było w poprzednich latach. Taka jest siła niekodowanej telewizji.

Projekt i wykonanie: CK Media Group