Siejak wydał oświadczenie. Procesu nie wytoczył, liczy na ugodę

21-10-2019 22:34,
Redakcja

Spór Korona Kielce - Michał Siejak trwa w najlepsze. W poniedziałkowe popołudnie klub wydał oświadczenie, w którym wyjaśniał przyczyny nieprzyznania dziennikarzowi i byłem pracownikowi biura prasowego akredytacji na mecze żółto-czerwonych (CZYTAJ WIĘCEJ). Teraz to Siejak odpowiedział stosownym pismem. Czytamy w nim m. in., że dziennikarz nie wytoczył klubowi procesu, o jakim pisała Korona w swoim komunikacie, a także, że nadal wierzy w ugodowe załatwienie całej sprawy.

REKLAMA

OŚWIADCZENIE

"W związku z oświadczeniem Prezesa Zarządu Korony S.A. Pana Krzysztofa Zająca z dnia 21.10.2019 roku, pragnę poinformować wszystkich zainteresowanych, że nie pozwałem Korony S.A. ani nie wytoczyłem jej procesu, a jedynie złożyłem wniosek o zawezwanie spółki do próby ugodowej, albowiem pomimo niezrozumiałej dla mnie postawy Pana Prezesa Zająca oraz Pana Wiceprezesa Marka Paprockiego, wciąż wierzę w ugodowe załatwienie sprawy. Wniosek ten zawiera moje propozycje ugodowe, ze szczegółowym opisaniem ich podstawy prawnej i faktycznej, jest ostatnim możliwym do wyegzekwowania przeze mnie postępowaniem pojednawczym w tej sprawie. Posiedzenie zostało wyznaczone w dniu 28.10.2019 roku w Sądzie Rejonowym Kielce.

Na przełomie marca i kwietnia 2019 roku, otrzymałem gotowy do podpisu aneks o nieodpłatne przeniesienie autorskich praw majątkowych na klub Korona S.A. Dołączenie takiego dokumentu do umowy nie było wcześniej w ogóle ze mną konsultowane, w mojej ocenie podpisanie w/w aneksu po tak wielu latach działalności było dla mnie absolutnie niekorzystne, tym bardziej, że nigdy nie byłem zatrudniony w Klubie Korona S.A. na zasadach umowy o pracę. Zaproponowałem jednak Zarządowi Korona S.A. dalszą współpracę na zasadzie umowy licencyjnej, oferta ta została odrzucona. W związku z coraz mocniejszymi naciskami na podpisanie dokumentu o bezpłatne przeniesienie praw autorskich, 17.05.2019 roku zdecydowałem się powołać w tej sprawie Pełnomocnika, który zabezpieczyłby mój interes. Dwa tygodnie później Zarząd Korona S.A. wypowiedział łączącą nas umowę.

Przez 8 lat mojej pełnej zaangażowania pracy dla Klubu stworzyłem 2 754 filmów. Nigdy nie otrzymałem wynagrodzenia za prawa autorskie do nich. Pragnę podkreślić, że moja praca nie polegała na „wideofilmowaniu”, ale na tworzeniu filmów, montowaniu ich, przeprowadzaniu wywiadów, kreowaniu wizerunku Klubu, a także wielu innych nieuwzględnionych w łączącej nas umowie działaniach. Efektem mojej pracy było stworzenie całego kanału telewizyjnego Korona TV i koordynowanie go. Przez te działania Korona Kielce była promowana na portalach internetowych i w mediach społecznościowych. Na dzień 1 sierpnia 2019 roku kanał Korona TV uzyskał w serwisie internetowym YouTube 17 milionów 160 tysięcy 906 wyświetleń filmów i 21 tysięcy 120 subskrypcji - co stanowiło 4. wynik w Ekstraklasie.

Nigdy z tytułu prowadzenia kanału na YouTube nie otrzymałem żadnego wynagrodzenia ani premii. Nigdy też nie miałem dostępu do konta Google AdSense pozwalającego zarabiać na reklamach wyświetlanych w serwisie YouTube.

Jako że ja zwolniłem Klub z zachowania poufności (w formie pisemnej pod rygorem nieważności), a Klub, mimo publicznych deklaracji Pana Prezesa Krzysztofa Zająca tego nie zrobił, po raz kolejny wzywam Pana Prezesa Zająca, aby ujawnił na stronie internetowej Klubu wszystkie umowy łączące mnie z Klubem, treść naszych korespondencji od kwietnia 2019 r. do dziś oraz całą treść mojego zawezwania do próby ugodowej, a nie przedstawiał publicznie jedynie wyjęte z kontekstu i arbitralnie przytoczone fragmenty pism. Tego rodzaju działania stawiają mnie w niekorzystnym, fałszywym świetle i w mojej opinii naruszają moje dobre imię i reputację jako człowieka i dziennikarza. Pragnę przypomnieć, iż to Zarząd Klubu Korona S.A. odrzucił moją propozycję dalszej współpracy i rozwoju kanału Korona TV z poszanowaniem praw obydwu stron, nie odniósł się także do propozycji zaangażowania mediatora w w/w sporze.

Wyrażam także głębokie ubolewanie, że odmówiono mi akredytacji z ramienia projektu Siejo TV. W mojej ocenie taka decyzja nie jest w interesie Klubu. Tworzona hobbistyczna telewizja według mnie wprowadzała nową jakość, świadczyły o tym pochlebne opinie kibiców. Pozwalała również fanom na śledzenie niezależnych materiałów o Koronie Kielce. Jak już wcześniej deklarowałem, nieporozumienia z Zarządem Korona S.A. nie wpływają na moje zaangażowanie w promocję Korony. Jako niezależny dziennikarz chciałbym dalej promować klub, mimo iż współpraca między mną, a Korona S.A. się zakończyła. Tworzenie filmów o Koronie Kielce rozpocząłem w 2007 roku, czyli na długo przed rozpoczęciem współpracy z Klubem. Niestety, z całkowicie niezrozumiałych dla mnie przyczyn Prezes Krzysztof Zając uniemożliwił mi dalsze działanie w tym zakresie."

Wasze komentarze

Hahaha2019-10-22 00:33:33
Nie wystąpił do sądu, tylko wysłał wezwanie do zapłaty? A klub miał przyklasnąć?
Koroniarz112019-10-22 00:37:29
Klub kolejny raz kłamie co robi notorycznie. Siejo prawdziwi Koroniarze zawsze z tobą.
OK2019-10-22 08:47:55
Czytać nie umiecie sprawa jest 28.10 na razie rozwiązanie ugodowe , a jedna z form ugody zaproponowanych przez kamerzystę jest 250 tys ale jeśli klub się nie zgodzi to tylko 1 krok prawny tak zwykle załatwia się spory pomiędzy firmami.
Jano2019-10-22 11:24:57
Niech ten scenarzysta od ujęć spod prysznica idzie się .....
JA2019-10-22 13:27:25
ja też czekam na ugodowe załatwienie sprawy tylko nie mogę znaleźć naiwniaka który zapłaci mi 250 tyś :)
Terry17882019-10-22 16:39:44
No to teraz "cksport" macie grubsza sprawe do zalatwienia. Jak to sie stalo ze jeszcze kilka miesiecy temu prezes zajac mowil w mediach ze Korona bedzie z budzetem na plus a tu nagle jest duzy minus? Gdzie wyplywaja te pieniadze z klubu? Czy po prostu prezes mydli wszystim oczy? Oczywiscie mam nadzieje ze napiszecie artykul o Koronie pod rzadami prezesa gdzie pokazecie jak zwolnil Bartoszka wmawiajac nam ze sie nie nadaje bo ma lepszego trenera i ze Korona za 3 lata bedzie walczyc o gorne cele a nie o utrzymanie, takie slowa w mediach z ust prezesa byly formulowane. Zrobcie podsumowanie i pokazcie ze jestescie liczacymi sie mediami sportowymi w Polsce. Niech kazdy zobaczy do czego prezes doprowadzil swoimi rzadmi.
Siajko2019-10-22 18:31:45
O tak to fakt, 200 koła w sercu mam !!!

Na przycince przenikasz braci M. ;-)
R2019-10-22 19:11:25
To napisz człowieku na jakiej umowie pracowałeś, bo sam mataczysz. Chyba nie wmowisz że robiłeś bez umowy. Kanał na YouTube był twój, więc co ma do tego klub. Za to chcesz kasy?
Dostawales kasę z klubu za pracę. Twoje materiały o Koronie są niewiele warte, bo kto za nie zapłaci poza Koroną. Bez zgody Korony nikt nie może ich wykorzystać.
bongoro2019-10-22 19:12:05
od poczatku wejscia o klubu Zajac i Letteriego mowilem ze to bedzie katastrofa. Letteri okazal sie nieudacznikiem nie majacym pojevia o trenerce a jedynie dyktaturze i sianiu nienawisi wsrod zawodnikow. Wtorowal mu w tym Zajac. Mowilem ze Zajac to zwykly czloiek ktory nie ma pojecia o zarzdzniu klubem a jest w szponach Letteriego i to ten rzadzi klubem. Obaj pozbyli sie ludzi ktorzy mieli serce dla Korony by dzis zostaly zgliszcza i juz dzis moge powiedziec ze bedziemy miec awans ale do co najmniej 3 ligi przez najblizsze lata bo tak konczy sie dzikie zarzadzanie klubem. Zlozyli obietnice wywyndowali sobe pobory do niespotykanych kwoat i dzis nadal okradaja klub. Jezeli Zajac zostanie na dluzej w klubie stanie sie to co napisalem wczesniej. Dziwie sie ze miasto nie interweniuje tylko doklada a Niemcy wykradaja i zacieraja rece. W koncu zawierajac umowe poczynili chyba jakies zobowiazania a jezlei takowych nie ma to do Lubawskiego niech ratuje klub. A CK niech opisuje wszystkie nieprawidlosci moze to zmusi ludzi do dzialania
@bongoro2019-10-23 08:16:51
Ale Lubawski nie jest już prezydentem Kielc, tylko Wenta.
lol2019-10-23 13:44:20
Misie, sprawa nie jest wcale jednoznaczna. Koleś pracował nad robieniem filmów i za filmy dostawał $ - a teraz chce na odchodne dodatkowo $$ od praw autorskich. Winna jest Korona, że w umowie nie miała standardowego w takich sytuacjach zapisu o tym, że wytworzone w ramach współpracy dzieła - prawa autorskie do nich zachowuje klub. I to by rozwiązało sprawę. Normalni ludzie to by się dogadali - przy czym kwota 250k czy nawet 200k, to jest jednak niezwykle dużo biorąc pod uwagę, że za bieżące dzieła miał Siejo płacone...
@lol2019-10-23 16:02:30
Panie prezesie niech pan sam siebie nie broni :)
kibic2019-10-24 21:48:54
nie jestem.obronca pana zajaca ale kilka pytan. 1. oanie oaprocki byl.pan w klubie po chojnackim co pan zrobil.by z siejem zadbac o intetesy? 2. panie paprocki fzis pan zabrania wejscia na stadion siejowi 3. panie parocki jak to jest ze pana syn mierny grajek jest pracownikiem.klubu 4. panie wenta czemu ten czliwiek lubawskiego szkodnik.jest dakej w klubie 5. jak to.jest ze pan.lubawski zbawiciel.uzdrowiska w busku juz sponsoruje korone? 6 . panie wenta czas na zmiany

Projekt i wykonanie: CK Media Group