REKLAMA

Nie tylko piłka i rywalizacja. Liga Młodzieżowa uczy oraz wychowuje

10-10-2019 10:44,
Redakcja

W środę Korona Kielce zmierzyła się w pierwszym w historii klubu meczu w europejskich pucharach. Spotkanie z Realem Saragossa na stadionie La Romareda w stolicy Aragonii śledziło ponad 12 tysięcy kibiców. Liga Młodzieżowa to jednak nie tylko emocje sportowe, których w Saragossie nie brakowało. Znaczenie tych rozgrywek jest znacznie większe - mają uczyć, rozwijać i wychowywać młodych zawodników.

Żółto-czerwoni przegrali na boisku 0:1, ale - szczególnie po przerwie - zaprezentowali się z niezłej strony. Spotkanie nie skończylo się po regulaminowych 90 minutach. Po meczu kielczanie oraz zawodnicy z Hiszpanii wspólnie spędzali czas - zwiedzali razem miasto, zjedli razem kolację, wymienili się prezentami.

Młodzi zawodnicy Korony mogli poznać kulturę Aragonii, wzieli także udział we wspólnych warsztatach Cachirulo. To tradycyjna Aragońska kolorowa chusteczka, noszona wokół głowy.

REKLAMA

W czwartek kielczanie wracają już do Polski. Spotkanie rewanżowe pomiędzy Koroną, a Realem Saragossa zostanie rozegrane 23 października o godz. 16:00 na Suzuki Arenie. Wczesna pora tego spotkania wynika z podobnych aspektów. Liga Młodzieżowa UEFA to nie tylko starcie na boisku piłkarskim. To także wzajemna integracja, poznawanie kultury i nauka. Wszystko w myśl przewodnich haseł UEFA: "Respect" oraz "Equal game", które towarzyszą oprawie każdego spotkania w tych rozgrywkach.

fot: Real Saragossa / Twitter

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Qba2019-10-10 16:45:35
Bardzo fajna inicjatywa. Do zibaczenia w Kielcach.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group