Warszawska Granda na pięści i giry. Jak poszło kielczanom?

16-09-2019 11:14,
Redakcja

W niedzielę przy ulicy Łazienkowskiej w sali klubu Legia Fight Club odbyła się już 43. odsłona cyklicznej imprezy sportowej, podczas której zawodnicy sportów walki mierzą się na zasadach K-1. Z Akademii Muay Thai Kielce wystartowało tym razem 4 zawodników.

Dobrą passę rozpoczęła Magdalena Ślusarz, która ze swoją przeciwniczką spotyka się w ringu już po raz drugi. I tym razem odniosła nad nią zdecydowane zwycięstwo, doprowadzając do 2-krotnego liczenia i poddania się Wiktorii Kogut z Akademii Walka Warszawa.

REKLAMA

W drugiej walce naszych reprezentantów Dawid Więckowski (kategoria wagowa 63,5 kg) walczył z reprezentantem gospodarzy, Tomaszem Raduckim z Akademii Walki Warszawa. Walka zakończyła się werdyktem na korzyść przeciwnika. - Co cieszy walka była wyrównana, Dawid mocno obił uda przeciwnika, w mojej ocenie zabrakło kilku kopnięć do skończenia walki po naszej myśli – komentuje Bartłomiej Miniszewski, trener kieleckiej Akademii.

Piotr Smulczyński, walczący w kategorii wagowej do 81 kilogramów, wystartował w zawodach zbyt ambitnie. Nie do końca wyleczona choroba odbiła się na jego formie fizycznej, sprawiał wrażenie nieskoncentrowanego na przeciwniku. Ring rządzi się jednak swoimi prawami, Ernest Stachurski z klubu Wataha Biała Podlaska skutecznie wykorzystał swoją przewagę doprowadzając do swojego zwycięstwa przed regulaminowym czasem.

Mocny finał zaserwował Oskar Jabłoński startujący w kategorii wagowej do 71 kilogramów. Zaprezentował się ze świetnej strony, konsekwentnie prowadził w walce aż do skutecznego uderzenia kolanem w 3. rundzie, po którym jego przeciwnik, Mateusz Jarka z klubu Kaiser Sports, został liczony przed czasem.

Wszyscy zawodnicy Akademii startowali wg klasyfikacji typu C, tzn. jako posiadający na swoim koncie maksymalnie 3 wygrane amatorskie walki. Dystans walki wynosił 3 rundy po 2 minuty każda, z 1 minutą przerwy pomiędzy rundami

Patronat sportowy nad wydarzeniem sprawuje Polski Związek Kickboxingu. Organizatorem wydarzenia jest Legia Fight Club.

Kolejne zmagania zawodników Akademii Muay Thai Kielce już 5.10. w podkrakowskich Niepołomicach w ramach jubileuszowej Gali FighTTime 20.

Projekt i wykonanie: CK Media Group