Czapki z głów! Demolka w Hali Legionów! Kosmiczne PGE VIVE rozjechało PSG!

27-04-2019 19:30,
Mateusz Kaleta

Ten mecz na lata zapisze się w pamięci kieleckich kibiców! PGE VIVE rozegrało fenomenalne zawody w Hali Legionów i wręcz zdemolowało przed własną publicznością naszpikowane gwiazdami Paris Saint-Germain! Kielczanie prowadzili po pierwszej połowie już pięcioma bramkami, a ostatecznie wypracowali sobie przed rewanżem dziesięciobramkową zaliczkę, wygrywając 34:24. Kielce są jedną nogą w Final Four!

Motywacja drużyny, sztabu, kibiców - słowem:wszystkich - na ten mecz była ogromna. Było to widać od samego początku spotkania. Piękna oprawa kieleckich kibiców i głośny doping prowadzony na stojąco niosły zawodników PGE VIVE. Hala Legionów wrzała, a wulkan emocji eksplodował z każdą minutą z coraz większą mocą.

Kielczanie świetnie rozpoczęli mecz. PGE VIVE nakręcało się z każdym kolejnym dobrym zagraniem, a Francuzi... zostali jakby w blokach. Kielczanie grali fantastycznie, a po dziesięciu minutach wymiany goli wysunęli się na prowadzenie, którego nie oddali już do końca pierwszej połowy.

W Hali Legionów najjaśniej błyszczał ten, który po sezonie opuści Kielce. Vladimir Cupara wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności. To za jego zasługą PSG zdobyło w pierwszej połowie tylko 11 trafień, natomiast Serb w pierwszych trzydziestu minut zanotował skuteczność na poziomie 37%! Kielczanie schodzili na przerwę prowadząc 16:11.

Druga część spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia z obu stron. PSG nadrobiło jednak stratę, która z pięciu bramek zmniejszyła się tylko do trzech. Kielczanie świetnie wykorzystali jednak dwuminutową karę Karabaticia, rzucając dwa gole pod rząd do pustej, opuszczonej przez Omeyera bramki.

Mistrzowie Polski nie spuszczali z tonu ani na sekundę. Grali twardo w obronie, ale też bardzo efektownie w ataku, czym co chwilę podrywali w górę w geście radości swoją publiczność. Koncert PGE VIVE trwał w najlepsze. Co innego Francuzi, którzy tracili koncentrację, marnowali wiele sytuacji i co chwilę przegrywali pojedynki z kapitalnie dysponowanym Vladimirem Cuparą.

Na bohaterów wyrastali też Luka Cindrić oraz Arciom Karalok, którzy byli najskuteczniejszymi zawodnikami w szeregach kielczan.

Mistrzowie Polski fantastyczną przewagę budowali do ostatniej minuty meczu. To nie był sen - kielczanie grali fantastycznie i niezwykle ciężko pracowali na ten sukces przez całe sześćdziesiąt minut meczu. Do fantastycznej gry gola dołożył też Vladimir Cupara, który na minutę przed końcem przelobował z własnej bramki całe boisko. PGE VIVE wygrało w Hali Legionów z PSG 34:24!

Relacja NA ŻYWO - kliknij TUTAJ

Rewanż odbędzie się już za tydzień w niedzielę w Paryżu. Początek o godz. 17:00!

PGE VIVE Kielce - Paris Saint-Germain 34:24 (16:11)

PGE VIVE: Ivić, Cupara 1 - Bis, A. Dujshebaev 2, Aguinagalde 3, Jachlewski 1, Janc 4, Jurkiewicz 1, Kulesz 6, Moryto 1, Mamić, Cindrić 5, Fernandez Perez, Karalok 6

PSG: Omeyer, Corrales - Gensheimer 11, Stepancić, Keita, Sagosen 1, Toft Hansen, Remili 5, Abalo, Dourte, L. Karabatić 1, Morros, Hansen 5, N. Karabatić, Ekhdal du Rietz, Nahi

fot: Anna Benicewicz-Miazga

------------

Fred2019-04-27 19:41:09
Brawo
CK handball2019-04-27 19:41:36
Szkoda ze Władek odchodzi ale z drugiej strony marnowalby się przy Wolffie jako rezerwowy. Ciekawe czy w Vesprem wygryzie wiekowego Sterbika
Scyzoryk132019-04-27 19:42:19
Brawo Panowie.
Nadal tworzycie piękną historię dla Klubu i Kielc.
Dziękujemy!!!!!
Jasiu2019-04-27 19:44:58
Może Korona pokona kiedyś PSG ?
Bryx2019-04-27 19:54:04
Jestem dumny! Brawo, brawo, brawo! Tylko się teraz nie dekoncentrować i nie za wcześnie uwierzyć w awans. Jeśli głowy będą bez zbędnych emocji, to będzie Final 4.
Pixsta2019-04-27 19:54:53
Co za mecz brawo panowie jesteście wielcy
Do Jasiu2019-04-27 20:00:20
Już za rok będzie miała okazję, a konkretniej drużyna młodzieżowa w LM
Jano2019-04-27 20:00:28
Brawo , Bertus Tałant , Chłopaki za dzisiejszy koncert . Postawcie tą kropkę nad ,,i ,, za tydzień. Jesteście dumą Kielc.
czesio2019-04-27 20:21:14
Mogę się założyć , że meczu rewanżowego nie posędziują Niemcy, Duńczycy czy Chorwaci. Tak się jakoś dziwnie złoży , że będą to Mecedończycy, Serbowie albo inne dziwolągi " sprawdzeni w boju".
Papulotron2019-04-27 20:31:54
Mega mecz Vive. Chłodna głowa za tydzień i FF4 jest nasze :).
Gwiazdozbiór2019-04-27 20:38:45
Przepraszam że w Was nie wierzyłem.
Serce chciało ale rozum podpowiadał że nie.
A jednak !!!!
Jestem happy!!!
Ps.
Okazało się że można wygrywać bez Bieleckiego, Zormana, Lijewskiego, Jureckiego o Kucu nawet nie wspomnę.
Dziś było mało błędów z naszej strony, świetny Cupara, szybkoś była z nami i twarda szczelna obrona.
Przepis na skład: dwa mózgi z mistrzowskiego Vardaru, dwóch bardzo skutecznych Białorusinów i bramkarz na światowym poziomie i można grać z największymi.
kibic2019-04-27 20:38:54
Atmosfera na meczu megaaaaaa!!!!!
Iskiereczka2019-04-27 20:45:12
Do Paryża jechać po zwycięstwo. Gramy tak jakby w pierwszym meczu był remis.
defensywa na medal2019-04-27 20:46:11
OBRONA MEGA SZACUNEK
kibic2019-04-27 21:24:27
Jurkiewicz rzucił 3 bramki, w tym 2 przez całe boisko do pustej bramki. Skąd te wasze statystyki?
rgz2019-04-27 23:20:14
rewelacyjne widowisko. W CK kibice zrobili świetną robotę, okraszoną znakomitą postawą drużyny. Sz. P. Bertus-wielkie dzięki za zbudowanie najlepszej drużyny w historii polskiego sportu. Trzymam kciuki za rewanż.
Janek2019-04-28 00:40:01
Piekne spotkanie, perfekcja, kosmos, miod, orzeszki! Jedno z lepszych spotkan, jakie widzielismy.
Brawo dla Dumy Kielc! Za tydzien wjezdzamy w druga polowe dwumeczu z takim samym zaangazowaniem. ISKRA!
no stety2019-04-28 06:03:44
Hej panowie Zając i Lettieri! Jak wam nie wstyd! Całe szczęście ze Vive ma prezesa i trenera z prawdziwego zdarzenia.. Bierzcie przykład że w takim ,,małym miasteczku,, jak Kielce można zbudować Wielką Drużynę!Ale ani Zając tym bardziej Lettieri nie mają o tym zielonego pojęcia... Owszem, może w jednym- wszystko schrzanić potrafią! Łamagi!!! Wielkie brawa dla całej drużyny, sztabowi szkoleniowemu i prezesowi! On dawno uwierzył że w Kielcach da się! Tylko trzeba to umieć a przede wszystkim wierzyć w to co się robi! Tamtym Siermięgom z Korony aby utrzymać się jest już dużym sukcesem! Przepraszam fanów ręcznej za ten wpis- ale jestem kibicem i Vive i Korony! Tam serce płacze tu się raduje! Pozdrawiam!
Pytanie2019-04-28 08:48:00
Może warto byłoby jeszcze zostawić Jurkiewicza na kolejny sezon? Gra najlepiej od przyjścia do Kielc.
Przemek2019-04-28 12:24:43
Można tylko bić pokłony po takim meczu! Bertus chyba ma rację mówiąc o jednym z najlepszych meczów w historii drużyny. I to jeszcze o dziwo praktycznie wszyscy w tej drużynie mówią po polsku. Kiedy wreszcie normalność zagości na drugim końcu Alei Legionów? Fani kieleckiego sportu liczą na nią.

Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.
W sobotnie przedpołudnie w ramach 20. kolejki RS Active IV ligi rozegrano spotkanie pomiędzy dwoma kieleckimi ekipami. Korona II Kielce przy ul. Szczepaniaka pokonała 2:1 Orlęta Kielce.
Korona Kielce przedłużyła umowę z Jakubem Konstantynem. Skrzydłowy będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.