Hit sezonu w Hali Legionów! Dujszebajew szykuje na PSG niespodziankę

27-04-2019 08:00,
Mateusz Kaleta

Niemal rok temu - 21 kwietnia 2018 - PGE VIVE Kielce też zagrało z Paris Saint-Germain w Hali Legionów. Na ten mecz zęby ostrzyli sobie wszyscy fani szczypiorniaka w Polsce, ale nadzieja zgasła zaledwie po 30 minutach gry. PSG prowadziło 22:10 i już wtedy odprawiło z kwitkiem kielczan z Ligi Mistrzów. Teraz mistrzowie Polski mają okazję do rewanżu. Przed PGE VIVE stają gladiatorzy, najbogatsza drużyna globu zbudowana za olbrzymie pieniądze. Kielczanie w roli kopciuszka chcą sprawić niespodziankę.

PSG jest bezsprzecznym faworytem tego starcia, ale także bezpośrednim pretendentem do wygrania całych rozgrywek Ligi Mistrzów. I w tym swojej szansy może upatrywać PGE VIVE. - Paryżanie muszą, my tylko możemy. Jednego jestem pewien, że będziemy walczyć na tysiąc procent. Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości - mówi przed meczem na łamach kieleckiej "Gazety Wyborczej" Bertus Servaas, prezes klubu.

REKLAMA

Skala trudności jest jednak na wyjątkowo wysokim poziomie. PSG, które przegrało w tym sezonie Ligi Mistrzów tylko jedno spotkanie (jedną bramką z MOL Pick-Szeged) zamierza przyjechać do Kielc jak po swoje. Ponadto, kielczanie cały czas nie są w optymalnym składzie. Zabraknie aż trzech rozgrywających: Michała Jureckiego, Daniela Dujshebaeva oraz ostatecznie też Krzysztofa Lijewskiego. Talant Dujszebajew nie chce ryzykować zdrowia doświadczonego zawodnika, który w tym tygodniu miał gorączkę i leżał w łóżku. Zamiast tego, woli go oszczędzić i liczy, że pomoże drużynie w rewanżu.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza Kielce" szkoleniowiec mistrzów Polski szykuje na Francuzów... niespodziankę. – Talant na pewno ma coś przygotowane, ale pytanie, czy będzie to stosował w praktyce. To wszystko zależy od przebiegu meczu - mówi na łamach gazety prezes Servaas. 

Na hit roku w Hali Legionów nie ma już żadnych biletów. Wejściówki rozeszły się w błyskawicznym tempie, a zawodników w sobotnie popołudnie będzie wspierał komplet publiczności.

Początek starcia PGE VIVE Kielce z PSG w Hali Legionów dziś o godz. 18:00.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group