Postawić kropkę nad "i". Przed Koroną decydujące mecze w CLJ

20-04-2019 09:36,
Mateusz Kaleta

Już tylko sześć kolejek pozostało do rozegrania w Centralnej Lidze Juniorów. Drużyna juniorów Korony Kielce na finiszu sezonu ma aż dwanaście punktów przewagi nad drugim w tabeli Śląskiem Wrocław i lada moment może sięgnąć po trofeum, które jest już na wyciągnięcie ręki. Młodzi Koroniarze mają jednak przed sobą jeszcze kilka bardzo trudnych meczów, bo w końcówce sezonu mierzą się z samym czubem tabeli - w tym z wiceliderem oraz trzecią drużyną ligi.

Kielczanie na sukces pracowali od początku rozgrywek. W całym sezonie przegrali tylko dwa mecze i dzięki temu wypracowali sobie dużą przewagę nad drugim Śląskiem Wrocław, który ma aż o sześć porażek więcej.

REKLAMA

Młodzi Koroniarze nie tylko imponują grą na tle pozostałych młodych drużyn, ale też zaangażowaniem i charakterem. Różnicę robią też indywidualne umiejętności Wiktora Długosza, błyskotliwego skrzydłowego, który nie raz w tym sezonie brał na swoje barki odpowiedzialność za cały zespół. 18-latek z czternastoma bramkami jest liderem klasyfikacji strzelców.

Zanim jednak kielczanie będą mogli wstawić trofeum do klubowej gabloty, muszą w najbliższych meczach postawić kropkę nad "i". Teraz Koronę czekają bardzo trudne spotkania.

W następnej, poświątecznej kolejce kielczanie zagrają z Lechem Poznań (sobota, 27 kwietnia o godz. 12:00). A potem na rozkładzie są kolejne mocne drużyny: trzecia siła CLJ, Wisła Kraków oraz wicelider rozgrywek - Śląsk Wrocław. To właśnie wrocławianie są teraz najpoważniejszym konkurentem, który na finiszu rozgrywek może zagrodzić fotelowi lidera. Śląsk mocno utrudnił sobie jednak sytuację, bo w poprzedniej kolejce przegrał w Warszawie z Legią 2:0 i w tym momencie jego strata do Korony wynosi już 12 punktów.

Terminarz Korony Kielce w CLJ:

Korona Kielce - Lech Poznań (sobota, 27 kwietnia, godz. 12:00)

Wisła Kraków - Korona Kielce (sobota, 4 maja, godz. 12:00)

Korona Kielce - Śląsk Wrocław (niedziela, 12 maja, godz. 12:00)

Escola Varsovia Warszawa - Korona Kielce (sobota, 18 maja, godz. 12:00)

Korona Kielce - Górnik Zabrze (sobota, 25 maja, godz. 12:00)

Legia Warszawa - Korona Kielce (sobota, 1 czerwca, godz. 14:00).

fot: Paweł Jańczyk / Korona Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group