REKLAMA

Bilardowy długi weekend w Galerii Echo w Kielcach

12-03-2019 15:49,
Redakcja

To będzie bilardowy długi weekend w Galerii Echo w Kielcach. Na początek w czwartek o godzinie 16:00 przy stole bilardowym zobaczymy mistrza świata w trikach bilardowych Bogdana Wołkowskiego. W ramach promocji sportu bilardowego wśród osób niepełnosprawnych zaprezentuje on triki bilardowe. To będzie prawdziwa magia na stole, do oglądania której zachęcamy absolutnie wszystkich. Nie zabraknie konkursów i zabaw z nagrodami. Bogdanowi towarzyszyć mu będzie mistrz Polski osób niepełnosprawnych Adam Wilk.

REKLAMA

Od piątku do niedzieli przy stole zobaczymy już najlepszych zawodników nie tylko w Polsce, ale jednych z najlepszych w Europie i na świecie. Do rywalizacji przystąpią bowiem zespoły występujące w Bilardowej Ekstraklasie. Tytułu bronią zawodnicy Nosanu Kielce, którzy rozegrają dwa pojedynki. W pierwszym piątkowym spotkaniu ich rywalem będzie drużyna EhergyRE Arkadia Tczew, na czele z brązowym medalistą mistrzostw Polski mężczyzn Kamilem Sząszorem. W sobotę natomiast podopieczni Bogdana Wołkowskiego zagrają z brązowymi medalistami z 2017 roku BCB MOSiR Kętrzyn. Początek piątkowego spotkania o 14:30, natomiast sobotni pojedynek rozpocznie się o 17:00.

Drużyna Nosanu wystąpi w niezmienionym składzie: Bartosz Rozwadowski, Karol Skowerski, Michał Turkowski i Tomasz Kapłan. Trener Bogdan Wołkowski przygotowania do nowego sezonu rozpoczął już ponad miesiąc temu i systematycznie spotyka się z zawodnikami na zgrupowaniach w Kielcach. Celem postawionym przed zespołem jest obrona tytułu, ale jak podkreślają zawodnicy, będzie o to bardzo trudno, a z roku na rok jeszcze trudniej. Rośnie poziom sportowy samych rozgrywek, ale również liczba klubów które posiadają wyrównane składy. Walka o złoto powinna toczyć się między zespołami z Kielc, Warszawy i Lubina, które mają w swych składach wielu medalistów mistrzostw Europy i świata. Jednak drużyny z Sokółki i Tomaszowa, które wzmocniły swe składy, a ich zawodnicy należą obecnie do czołówki w kraju również chcą włączyć się w walkę nie tylko o medal, ale o tytuł mistrza Polski.

Zapowiada się więc fascynująca walka od pierwszej do ostatniej wbitej bili. Wszystkich sympatyków sportu bilardowego zapraszamy do Galerii Echo w Kielcach, a tych którzy nie będą mogli przyjść zapraszamy przed ekrany na TVsports.pl, gdzie będzie prowadzona transmisja na żywo.

Wyniki i statystyki TUTAJ.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group