Miesiąc przerwy Luki Cindricia. Wróci dopiero na mecz z Veszprem

29-01-2019 09:42,
Redakcja

Mistrzostwa Świata nie były szczęśliwe dla zawodników PGE VIVE Kielce. Kieleccy zawodnicy nie sięgnęli po najważniejsze trofea, natomiast dwóch z nich wróciło z zawodów z kontuzjami. W przypadku Luki Cindricia sytuacja nie jest aż tak poważna, jak ma to miejsce z Danielem Dusjhebaevem, ale Chorwat będzie wyłączony z gry przez około miesiąc.

Luka Cindrić podczas Mistrzostw Świata doznał urazu mięśnia przywodziciela. To ten sam mięsień, z którego kontuzją zmagał się jesienią, jednak tym razem uraz jest nieco inny: - Blizna po wcześniejszym urazie zagoiła się, tym razem ucierpiał inny fragment tego mięśnia - informuje Tomasz Mgłosiek, fizjoterapeuta PGE VIVE na łamach oficjalnej strony klubu.

REKLAMA

Cindrić aktualnie przebywa jeszcze w Zagrzebiu, a do Kielc wróci 5 lutego. Po około czterech tygodniach czeka go kolejna kontrola. Do gry wróci prawdopodobnie dopiero na początku marca, co oznacza, że ominą go spotkania Ligi Mistrzów z IFK Kristianstad (9 lutego), Montpellier (16 lutego) oraz Rhein-Neckar Loewen (20 lutego).

Kolejny mecz kielczan to potyczka z Telekomem Veszprem i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wtedy na boisku powinniśmy zobaczyć już Lukę Cindricia.

fot: Grzegorz Ksel

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group