Osłabieni mistrzowie Polski powalczą w krajowym pucharze

25-01-2019 10:50,
Marcin Długosz

Po ponad miesiącu przerwy, do gry powraca drużyna PGE VIVE Kielce. Na początek żółto-biało-niebiescy powalczą w Opolu z tamtejszą Gwardią o awans do półfinału Pucharu Polski. Podobnie jak na początku sezonu, również i teraz nie oszczędzają ich jednak absencje.

W najbliższym spotkaniu w komplecie zabraknie kieleckich uczestników mistrzostw świata: Angela Pereza Fernandeza, Julena Aginagalde, Alexa Dujshebaeva i Vladimira Cupary, oraz zawodników, którzy na mundialu doznali urazów – Daniela Dujshebaeva i Luki Cindricia. Ponadto nie w pełni sił jest jeszcze Arciom Karalok, co mocno ogranicza możliwości kieleckiemu szkoleniowcowi.

REKLAMA

Dobrą wiadomość stanowi natomiast fakt, że na parkiecie być może pojawi się Marko Mamić. Zawodnik ten jesienią miał sporo problemów zdrowotnych, ale obecnie wychodzi już z nich na prostą.

Choć mistrzowie Polski są w kraju zdecydowanym faworytem każdej potyczki, to przy tak okrojonym składzie nie powinno być łatwo, a zwłaszcza w hali opolan. Gospodarze to kandydat do miejsca w pierwsze czwórce ligowych rozgrywek i z pewnością spróbują postawić kielczanom twarde warunki.

Mecz 1/4 finału Pucharu Polski pomiędzy Gwardią a PGE VIVE rozpocznie się w piątek, 25 stycznia o godzinie 18:30 w hali w Opolu.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

Jury2019-01-25 12:49:05
Będzie niespodzianka i to duża

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group