Cindrić wraca z mistrzostw świata z kontuzją. Konieczna będzie przerwa w grze

22-01-2019 16:43,
Marcin Długosz

Odniesieniem kontuzji zakończyły się mistrzostwa świata dla zawodnika PGE VIVE Kielce, Luki Cindricia. Reprezentant Chorwacji przechodzi teraz dokładniejsze badania, ale wiele wskazuje na to, że czeka go około miesiąc przerwy.

- Docierają do nas różne wiadomości. Słyszeliśmy wersję, że nasz rozgrywający doznał kontuzji przywodziciela i tego zdania jest też sam „Cindra”. Słyszeliśmy też jednak, że to może być i przywodziciel, i mięsień dwugłowy uda. Zawodnik przejdzie w Zagrzebiu badania, po których będziemy mieli pewne informacje – informuje w rozmowie z oficjalną stroną klubu, kielcehandball.pl, fizjoterapeuta żółto-biało-niebieskich, Tomasz Mgłosiek.

REKLAMA

I dodaje: - Myślę, że zarówno w przypadku przywodziciela jak i mięśnia dwugłowego, musimy tu zaczynać od okresu trzech tygodni. Przypuszczam, że Luka będzie musiał pauzować około miesiąca.

Jeśli przewidywania te się potwierdzą, to Cindrić nie zagra w co najmniej dwóch noworocznych meczach Ligi Mistrzów – na wyjeździe z IFK Kristanstad i u siebie z Montpellier HB.

fot. Grzegorz Ksel

Projekt i wykonanie: CK Media Group