Lettieri sprawdzi trzech juniorów. Polecą z Koroną do Turcji

11-01-2019 09:20,
Mateusz Kaleta

Trzech juniorów Korony Kielce dostanie szansę pokazania swoich umiejętności na obozie w Turcji. To zawodnicy grający dotychczas w drużynie z Centralnej Ligi Juniorów: Wiktor Długosz, Oskar Sewerzyński i Łukasz Bujak. Później swoją szansę mają dostać kolejni.

- Sprawdzimy ich na obozie. W kolejnych miesiącach na naszych treningach będą pojawiali się kolejni zawodnicy z drużyny U-18 - podkreślił Gino Lettieri.

REKLAMA

Włoski szkoleniowiec ma świadomość, że już teraz musi przygotować drużynę na przyszły sezon LOTTO Ekstraklasy. W związku z nowymi przepisami, od sezonu 19/20 na boisku będzie musiał przebywać co najmniej jeden młodzieżowiec - a więc piłkarz urodzony w 1999 roku lub młodszy. Obóz w Turcji ma być sprawdzianem dla młodych zawodników Korony, ale też przygotowaniem ich do gry w seniorskiej piłce.

Ofensywny pomocnik Wiktor Długosz to jeden z najbardziej wyróżniających się zawodników Korony w rundzie jesiennej obecnego sezonu. 18-latek ma za sobą także debiut w Ekstraklasie, ale w minionym półroczu grał tylko w Centralnej Lidze Juniorów. W szesnastu meczach strzelił dziewięć bramek i zanotował siedem asyst. Jego świetną dyspozycję zauważył też selekcjoner młodzieżówki, Dariusz Gęsior, który powołał go na zgrupowanie kadry U-19.

Długosz był już raz na zimowym zgrupowaniu Korony, a teraz stawia przed sobą kolejne cele. - Zapracuję na swoją pozycję w drużynie treningami. A co rozgrywki przyniosą? Zobaczymy. Nie chciał bym wchodzić w rolę trenera. Jeśli uzna, że któryś z nas, młodych będzie mógł zagrać w Ekstraklasie, to myślę, że taka chwila nadejdzie - krótko ucina temat młody pomocnik.

- Ciężka praca popłaca. Zdradziłem chłopakom, że zajęcia u trenera Lettieriego są ciężkie i jest dużo biegania, ale jesteśmy na to przygotowani. W tej nowej rundzie chciałbym się jeszcze bardziej rozwinąć - mówi18-latek.

Z pierwszą drużyną Korony podobnie jak Długosz trenowali już dwaj pozostali zawodnicy, którzy pojadą z zespołem Lettieriego do Turcji. Wychowanek Korony Oskar Sewerzyński (rocznik 2001) to środkowy pomocnik, który na jesieni wystąpił w 14 meczach CLJ i strzelił w nich cztery bramki. W tym samym wieku jest też Łukasz Bujak, obrońca, pozyskany latem przez Koronę z Karpat Krosno. Obaj cały czas czekają na debiut w Ekstraklasie, a dotychczas grali tylko w zespole z Centralnej Ligi Juniorów.

fot: Korona TV / YouTube.com

 

Wasze komentarze

Pastor2019-01-11 09:55:04
Ktoś to czytał przed publikacją? :D
bb2019-01-11 16:15:21
Żadna łaska!
Na boisku musi być jeden junior POLAK!
Czyli w pierwszej 18 na mecz musi być przynajmniej 3!
Chyba Korona nie przewidziała i przespała ten temat!
Czy pomysł PZPN-u był słuszny...czas pokaże!

Projekt i wykonanie: CK Media Group