Znakomita forma Jukicia. Początek sezonu należy do niego

05-08-2018 11:06,
Marcin Długosz

W iście królewskiej formie na początku obecnego sezonu znajduje się Ivan Jukić. Chorwat strzelił już trzy bramki dla Korony Kielce, po jednej w każdym spotkaniu, a dodatkowo  dwie z nich były kluczowe dla zdobycia punktów przez drużynę. Taki wyczyn pozwala póki co zajmować 22-latkowi pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców LOTTO Ekstraklasy.

Młodzieżowy reprezentant Bośni i Hercegowiny pokazywał już w okresie przygotowawczym, że może to być jego sezon. Pomimo bardzo przeciętnej postawy kielczan w sparingach, gracz z Bałkanów zdecydowanie się wyróżniał i był najskuteczniejszy w swojej drużynie.

REKLAMA

Poprzednio trzy bramki w Ekstraklasie po trzech kolejkach w barwach Korony miał Michał Przybyła – działo się to na początku sezonu 2015/2016. Wówczas napastnik nie trafił jednak do siatki w każdym pojedynku, a w dwóch pierwszych, zdobywając dwa gole na inaugurację.

Znakomita postawa Jukicia została dostrzeżona także poza Kielcami. Gracz jest jednym z dziesięciu zawodników, których kandydatury rozpatrywane są przy wyborze najlepszego piłkarza lipca w całych rozgrywkach.

Nie może zatem dziwić, że jeśli 22-latek utrzyma wysoką formę, to z pewnością przyciągnie zainteresowanie swoją osobą wielu klubów. Obecny kontrakt podpisany przez skrzydłowego przed rokiem wygasa po zakończeniu obecnego sezonu – 30 czerwca 2019.

Jukić, pomimo dość młodego wieku, jest prawdziwym liderem sportowym Korony Kielce w obecnym sezonie. Spisuje się tak jak przystało na piłkarza oznaczonego numerem „10”. Chorwat przywdział ten trykot po odejściu z żółto-czerwonym szeregów Nabila Aankoura i jak dotychczas spisuje się w nim znakomicie.

Postawę skrzydłowego doceniają także czytelnicy naszego portalu. Gracz ten został bowiem wybrany najlepszym zawodnikiem w Koronie we wszystkich meczach obecnego sezonu – z Górnikiem Zabrze, Legią Warszawa i Wisłą Płock.

Zabójcza skuteczność wspomnianego Przybyły w 2015 roku zakończyła się szybko. Po pierwszych trzech bramkach, przez całą resztę sezonu napastnik wpisał się na listę strzelców jeszcze tylko dwukrotnie.

Czy Jukić podąży inną drogą i na stałe znajdzie się wśród czołowych graczy Lotto Ekstraklasy? Jeśli by tak było, to po uprzednim przedłużeniu kontraktu, piłkarz z pewnością mógłby stanowić za rok istotny zastrzyk gotówki do klubowej kasy.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

Rob2018-08-05 11:29:55
...i odejdzie za darmo...bo jak dalej będzie tak grał to na nowy/wyższy kontrakt Burdenskiego nie będzie stać.. Zresztą widać, ze Burdenski groszem nie smierdzi.. widać to po \'transferach\'.. mamy obecnie 11-13 zawodników na ekstraklase.. i Burdenski z Zającem czekają jezeli czekają to na koniec okienka transferowego aby ściągnąc za darmo zawodników których nikt nigdzie nie chce.. A brakuje w Koronie bramkarza, porzadnego stopera, pomocnika i co wazne napastnika...
@Rob2018-08-05 12:35:19
Burdenski od początku mówił że nie będzie dawał kasy z własnej kieszeni.
Szkoda tylko że nie umie zarządzać pieniędzmi które już są w budżecie. 22 mln zł.
obserwator2018-08-05 14:46:39
Brawo Jukić tak trzymaj. Życzę dalszych sukcesów boraz gdy bez urazów. Powodzenia.
do CK Sport2018-08-05 17:03:38
Mam dość czytania wiadra pomyj i narzekań na tym forum. Wprowadźcie proszę identyfikację po FB, tak aby różnego rodzaju trolle i pieniacze podpisywali swoim nazwiskiem swoje teksty/komentarze.
Menago2018-08-05 17:05:41
Żeby dobrze na nim zarobić to trzeba by go sprzedać (teoretyzuję) już w tym oknie transferowym bo zimą na pół roku przed końcem kontraktu to on już może podpiasć z kimś kontrak i poczekają pół roku żeby nie płacić nic odstępnego, za to zawodnik może dostać wyższy kontrakt lub od podpisu.
Więc Korona musiała by już teraz podpisać z nim przedłużenie i trzeba by dołożyć ze 4 cyfry przed przecinkiem, ...w euro.
@do CK Sport2018-08-05 19:35:54
"Wprowadźcie proszę identyfikację po FB"

Nie każdy ma konto na FB, bo nie każdemu jest to potrzebne do życia. Dawniej teczki zakładała Służba Bezpieczeństwa, a teraz niektórzy sami sobie podobne teczki zakładają i wrzucają tam swoją prywatność. Nie założę konta na FB nawet jakby mi dopłacali. Wielu moich znajomych też już zrezygnowało z prowadzenia konta na FB.
miki2018-08-05 19:39:27
Jutro nowy kontrakt dla Jukića , skoro ma odejść to z zyskiem dla klubu .
Wzmocnienia..2018-08-06 08:32:22
Brawo dla Jukicia... ale patrzę na przykład na takiego min.Petraka i mam wątpliwości, czy on grać w piłkę w ogóle kiedykolwiek umiał. Gość zalicza kolejny słaby mecz.. Fajnie zagrał Diaw.. i Hamrol już nie zalicza tyle wpadek ale on samw bramce nie wystarczy.. Potrzeba na gwałt bramkarza solidnego bramkarza czy stopera.. O pomocniku i napastniku nie wspomnę.. Arweładze starczyło mu sił tylko na 20-30minut grania.. Uff...bez konkretnych wzmocnien podkreslam konkretnych wzmocnien, a nie uzupełnieniem składu takimi Petrakami czy Górskimi czeka nas bardzo ciężki sezon..i np.zamiast wygrywać z juniorami z Zabrza czy dziecinnie przeciętną Legią czekają nas straty punktów z takimi sredniakami jak np.Śląsk itd. ..Rozumiem, ze p.Burdenski nic nie chce wkładać euro czy złotówek w Koronę ale tyle szczęścia moze nie byc co w zeszłym sezonie.. Ps.Trzeba było przywieżć juz w czerwcu 2 autokary tzw.szrotu z Niemiec czy Serbii itd. i sprawdzać tych 60-80 niechcianych gdzie indziej graczy i moze by z tych autokarów 2-5 graczy nadawało sie na naszą ligę..

Projekt i wykonanie: CK Media Group