Kluczowe były minuty po naszej bramce

22-07-2018 17:58,
Marcin Długosz

Trener Górnika Zabrze, Marcin Brosz, stwierdził, że losy meczu jego drużyny z Koroną Kielce zaważyły się po objęciu prowadzenia przez zabrzan, kiedy nie potrafili oni podwyższyć wyniku na 2:0. – To jednak jasne i związane z młodością. Trzeba się z czymś takim liczyć – przyznał szkoleniowiec ekipy ze Śląska.

REKLAMA

Marcin Brosz (trener Górnik Zabrze):

Kluczowym momentem meczu na pewno były minuty po naszej bramce. Wtedy się ważyło, czy my strzelimy drugiego gola, czy Korona wyrówna. Zabrakło nam w tym momencie doświadczenia, ale to jasne i związane z młodością. Podkreślamy, że skoro mamy tak młodych zawodników, to trzeba się z czymś takim liczyć. W każdym razie było dużo sytuacji, parad bramkarzy, a więc widzieliśmy wszystko, co chcemy oglądać w piłce.

Nasz młody skład? Większość tych zawodników przygotowywaliśmy. Gramy na trzech frontach: w Ekstraklasie, Lidze Europy i Pucharze Polski. Wszystko traktujemy bardzo poważnie i będą grali wszyscy. Większość graczy, którzy dziś wystąpili, zbierało już doświadczenie. Jednak to prawda, że jeśli wystawia się tak dużo młodych zawodników, to trzeba się liczyć z różnymi sytuacjami podczas meczu. Pochwalić trzeba Michała Koja, który jako najstarszy przejął rolę lidera na boisku.

Trafiliśmy na bardzo dobrego przeciwnika, który ma mocny i ustabilizowany skład. Wynik był taki jak i w poprzednich meczach, więc tu nowości zabrakło.

Słodycze dla bramkarza? Nie tylko dla niego. Rodzicie, siostry, babcie wspierali dzisiaj naszych młodych zawodników i to są wielkie emocje. Ci chłopcy mogą opuścić dziś stadion z podniesioną głową. A Tomek Loska był drugim najstarszym zawodnikiem tego meczu, więc starał się wesprzeć młodszych kolegów – interwencjami, pomysłem i pomocą.

fot: Paula Duda

Wasze komentarze

Ankh2018-07-22 20:03:33
Pan Brosz to mój ulubiony trener. Mądry przemyślany człowiek, który nie boi się postawić na młodych na boisku. Wielka szkoda że go nie ma w Kielcach
kkfan2018-07-22 21:55:43
Byłby lepszym wyborem niż J.Brzeczek.
kibic2018-07-22 22:17:16
A Brosz ciągle tłumaczy słabą grę swoich piłkarzy, młodością. Kiedy to się skończy? Wiem. Jak Górnik spadnie do I ligi, a Brosz przestanie być trenerem.
Do Ankh
Gdyby był trenerem Korony, żaden szanujący się piłkarz, nie brałby go za poważnego trenera.
Koronie potrzebny jest trener, który ma coś ciekawego do powiedzenia i potrafi przekonać piłkarzy do ciężkiej pracy mającej sens. Lettieri początkowo takim był, ale awans do ósemki i poddanie się bez walki po wygranej z Lechem, w piłkarzach musiało się zrodzić poczucie zawodu. Granie po to, żeby tylko grać bez celu, nie ma sensu.
Carpenter2018-07-23 20:11:01
Jakoś ten Brosz nie zrobił na mnie wrażenia , już bardziej Bartoszek mi utkwił w głowie .

Projekt i wykonanie: CK Media Group