Od soboty trudniejszy dojazd na Kolporter Arenę!

07-04-2018 08:26,
Redakcja

W sobotę Korona Kielce swój ekstraklasowy mecz rozegra na wyjeździe - ze Śląskiem Wrocław. Ale w zależności od wyniku tego spotkania, w tym sezonie żółto-czerwoni na własnym stadionie rozegrają jeszcze trzy lub cztery mecze. Niestety, dojazd na te pojedynki będzie dla kibiców z Kielc lub okolic nieco utrudniony.

Dzisiaj, w związku z przebudową ul. Wapiennikowej, został ograniczony ruch na południu miasta.

REKLAMA

W organizacji ruchu zostały wprowadzone poniższe zmiany:

- zamknięte dla ruchu kołowego zostaną wloty ul. Ściegiennego (od strony północnej i południowej) do skrzyżowania z ul. Wapiennikową i Husarską. Na skrzyżowaniu zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. Przejazd w obu kierunkach będzie możliwy jedynie w ciągu ul. Wapiennikowej i Husarskiej.

- na skrzyżowaniu al. Legionów/Marmurowa/Husarska nastąpi zmiana pierwszeństwa przejazdu. Ul. Marmurowa będzie drogą podporządkowaną. Pierwszeństwo przejazdu zostanie ustanowione w ciągu ulic al. Legionów – ul. Husarska.

- zamknięty dla ruchu kołowego zostanie wlot ul. Chodkiewicza do ul. Husarskiej. Dojazd do ul. Chodkiewicza odbywał się będzie poprzez ul. Sobieskiego – Wybraniecką.

- zamknięty dla ruchu kołowego zostanie wlot ul. E. Plater do ulicy Wapiennikowej oraz skrzyżowanie ul. E. Plater i ul. Starowapiennikowej. Dojazd od ul. E. Plater odbywał się będzie poprzez ul. Prusa.

- zamknięty dla ruchu kołowego zostanie odcinek ul. Czachowskiego pomiędzy ul. Wapiennikową i Starowapiennikową.

- wjazdy na odcinki ul. Skalistej i Czachowskiego po północnej stronie ul. Wapiennikowej zostaną zawężone do 3 metrów.

Powyższe zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą około trzy miesiące.

Zmienia się także organizacja komunikacji miejskiej!

W sobotę wprowadzone zostały czasowe zmiany w trasach oraz godzinach kursowania autobusów komunikacji miejskiej na liniach nr: 2, 4, 27, 29, 30, 34, 40, 44, 54, 103, 107, 108, 113 i N2.

- autobusy linii nr 2, 30, 40 będą kursowały w dwóch kierunkach od ul. Ściegiennego przez ul. Sołtysiaka „Barabasza”, al. Legionów, ul. Husarską, ul. Wapiennikową, al. Popiełuszki do ul. Ściegiennego, dalej wg swoich tras.

- autobusy linii nr 4 w kierunku ul. Zagnańskiej będą kursowały od ul. Szczepaniaka, ul. Husarską, ul. Sołtysiaka „Barabasza” do ul. Ściegiennego, dalej wg swojej trasy.

- autobusy linii nr 27 w kierunku os. Ślichowice będą kursowały od ul. Ściegiennego przez al. Popiełuszki, ul. Tarnowską, ul. Seminaryjską, ul. Ogrodową, dalej wg swojej trasy.

- autobusy linii nr 29 w kierunku Bilczy będą kursowały od ul. Ogrodowej przez ul. Seminaryjską, ul. Tarnowską , al. Popiełuszki do ul. Ściegiennego, dalej wg swojej trasy.

- autobusy linii nr 34 i N2 będą kursowały w dwóch kierunkach od ul. Ściegiennego przez ul. Sołtysiaka „Barabasza”, al. Legionów, ul. Husarską do ul. Wapiennikowej. Przystankiem początkowym dla w/w linii będzie zatoka przystankowa po stronie północnej w rejonie skrzyżowania z ul. Dymińską.

- autobusy linii nr 44 w kierunku ul. Kusocińskiego będą kursowały od ul. Ściegiennego przez ul. Sołtysiaka „Barabasza”, al. Legionów, ul. Husarską, do ul. Szczepaniaka, dalej wg swojej trasy. 

w kierunku centrum od ul. Marmurowej przez al. Legionów do ul. Krakowskiej, dalej wg swojej trasy.

- autobusy linii nr 54 będą kursowały w dwóch kierunkach od ul. Ściegiennego przez ul. Sołtysiaka „Barabasza”, al. Legionów, ul. Husarską, ul. Wapiennikową, al. Popiełuszki do pętli autobusowej przy ul. Wrzosowej (przy sklepie Castorama).

- autobusy linii nr 103, 107, 108 będą kursowały w dwóch kierunkach od ul. Ściegiennego przez ul. Sołtysiaka „Barabasza”, al. Legionów, ul. Husarską do ul. Szczepaniaka, dalej wg swoich tras.

W związku z likwidacją pętli autobusy linii nr 34, 54, 113, N2 będą zatrzymywać się na przystankach tymczasowych zlokalizowanych przy ul. Wapiennikowej.

Wybrane kursy linii 2, 4, 30, 34 będą tak jak obecnie obsługiwały przystanki zlokalizowane przy al. Legionów w rejonie stadionu miejskiego.

Dla autobusów komunikacji miejskiej przy ul. Wapiennikowej zostanie ustawiona para przystanków tymczasowych:     

- w kierunku ul. Husarskiej - przy skrzyżowaniu z ul. Czachowskiego 

- w kierunku al. Popiełuszki - przy skrzyżowaniu z ul. Kochanowskiego

Dodatkowo, ze względu na wprowadzone zmiany w organizacji ruchu wyłączony z użytkowania zostanie przystanek autobusowy przy ul. Sołtysiaka „Barabasza”.  

Wasze komentarze

Serio?2018-04-07 15:39:02
"Na północy miasta"? Raczej na południu

Projekt i wykonanie: CK Media Group