REKLAMA

To będzie nerwowe spotkanie dla obu zespołów. To mecz o życie

17-03-2018 13:13,
Piotr Ciesielski

Już w sobotę, 17 marca, w Bielsku-Białej dojdzie do spotkania sąsiadów w tabeli. W ramach 26. serii spotkań PlusLigi siatkarzy, miejscowy BBTS podejmie Dafi Społem Kielce.

Obie drużyny znajdują się w strefie spadkowej. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza mają na koncie zawstydzającą passę pięciu porażek z rzędu, w tym cztery spotkania kończyły się wynikiem 0:3. W ostatniej kolejce przegrali oni w Gdańsku z Treflem. Zupełnie inne nastroje panują w Bielsku. W ostatnim meczu zwyciężyli Espadon Szczecin 3:1. Dzięki temu, tracą tylko trzy punkty do miejsca barażowego. W bieżącym sezonie obaj sobotni rywale już raz się ze sobą spotkali. Jesienią w Kielcach triumfowali goście 3:2.

REKLAMA

- Od jakiegoś czasu gramy pod sporą presją, którą sami sobie stworzyliśmy, zdobywając tak niewiele punktów w poprzednich meczach. Ten kto pierwszy opanuje emocje i zagra spokojnie, wygra ten pojedynek. To będzie bardzo nerwowe spotkanie dla obu zespołów, tak naprawdę „mecz o życie”. Każde starcie jest na wagę złota. Najlepiej skupić się na poszczególnych elementach i wykonywać je najlepiej, jak potrafimy. Nie możemy myśleć o wyniku, tylko o dobrej grze – mówi kapitan Dafi Społem, Maciej Pawliński.

- Gdzieś z tylu głowy mamy świadomość tego, że ten sezon nieubłaganie zmierza ku końcowi, że punktów cały czas nam brakuje. Myślę jednak, że to nas może bardziej zmotywować do tego, żeby jechać i walczyć na terenie Bielska – dodaje trener Daszkiewicz.

Na pewno seria kiepskich występów wpłynęła na morale zawodników. Siatkarze zapewniają jednak, że potrafili sobie z tym poradzić. Nastawieni są bojowo, bo wiedzą, że tylko zwycięstwo może wpłynąć pozytywnie na szatnię. - Atmosfera się poprawiła. Mieliśmy wewnętrzne rozmowy, żeby zdać sobie sprawę, że to są ostatnie mecze w tym gronie i to już się może nie powtórzyć. Powiedzieliśmy sobie, żeby dać z siebie wszystko w każdym kolejnym meczu. Musimy grać do końca, niezależnie od tego, jakie będą wyniki – zdradza Jakub Wachnik.

- Mimo porażek, staramy się atmosferę w szatni utrzymywać na pozytywnym poziomie. Nie jest to łatwe, bo to zwycięstwa budują klimat, ale staramy się pozytywnie nakręcać, bo to jedyny sposób, żeby się przełamać – podsumowuje kapitan.

Mecz z BBTS Bielsko-Biała – Dafi Społem Kielce odbędzie się w sobotę, 17 marca, o godzinie 17:00 w Hali Pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Spotkanie posędziują Zbigniew Wolski i Jacek Broński.

Źródło: własne, siatkakielce.pl

fot. Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group