Korona lubi grać piłką. Zagramy w ekstremalnych warunkach

28-02-2018 09:36,
Mateusz Kaleta

Mimo siarczystego mrozu piłkarze, Wisły Kraków przygotowują się do środowego meczu z Koroną Kielce. – Przygotowania idą bardzo dobrze. Przeanalizowaliśmy rywala, wiemy jaki prezentuje potencjał. Zdajemy sobie sprawę, że jest jedną z drużyn z pierwszej ósemki. Wszyscy jesteśmy bardzo zmotywowani. Spodziewam się, że będzie to ciężki, intensywny mecz – mówi przed dzisiejszym meczem trener "Białej Gwiazdy", Joan Carrillo.

Hiszpański szkoleniowiec docenia klasę przeciwnika, z jakim przyjdzie zmierzyć się Wiśle. To mocna drużyna – nie ma wątpliwości. - Nasz rywal prezentuje dobry poziom fizyczny. Korona lubi grać piłką, a gdy ją traci, to szybko stara się ją odzyskać. Dobrze prezentują się również napastnicy Korony, ale na pochwałę zasługuje także druga linia. To najmocniejsze punkty zespołu – wyjaśnia trener "Białej Gwiazdy".

REKLAMA

- Spodziewam się ciężkiego spotkania, ale jesteśmy na to przygotowani. Przeanalizowaliśmy mocne strony rywala, ale również ich słabości. Nie ma drużyny bez wad. Wszystko to zostało już przekazane zawodnikom i w środę wyjdziemy na boisko z myślą o zwycięstwie – zapewnia Hiszpan.

Szkoleniowiec krakowskiej Wisły obawia się jednak warunków, w jakich przyjdzie rozgrywać to spotkanie. Prognozy na środowy wieczór nie są sprzyjające. Odczuwalna temperatura w Krakowie może osiągać nawet -16 stopni Celsjusza, a niewykluczone są także opady śniegu oraz mocne podmuchy wiatru. – To jest oczywiste, że warunki nie są najlepsze. Musimy sobie z tym poradzić – stwierdza opiekun "Białej Gwiazdy".

Mimo że trenerzy kilku klubów ekstraklasy sondowali możliwość rozegrania najbliższej kolejki w innym terminie, wszystkie spotkania tej serii gier odbędą się zgodnie z planem. – Ja nie jestem osobą decyzyjną. To inni podejmują decyzje, czy przy takiej pogodzie mamy grać czy nie. Myślę jednak, że rozgrywanie spotkań przy takim mrozie nie jest dobre dla zawodników, ale też dla kibiców, którzy marzną na trybunach. Nie jest również dobre dla samego widowiska. Jedyny pozytyw jest chyba taki, że rozgrywanie meczu teraz nie zaburzy kalendarza... Są to ekstremalne warunki, ale myślę, że ludzie, którzy podejmują te decyzje mają świadomość, że biorą za to odpowiedzialność – podkreśla.

Mecz Wisła Kraków – Korona Kielce odbędzie się w środę, 28 lutego o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, przy ulicy Reymonta w Krakowie. Spotkanie poprowadzi Piotr Lasyk z Bytomia.

fot. Krzysztof Porębski, PressFocus

Wasze komentarze

Luker2018-02-28 10:40:26
Ja wlasnie obstawilem 3:0 u buka. Jak kazdy i Wisla tez wie, Korona to idelany przeciwnik na przelamanie. Dla mnie tez.
@Luker2018-02-28 11:07:34
żal.pl

Projekt i wykonanie: CK Media Group