REKLAMA

Komplet punktów zostaje w Kielcach. Zwycięstwo Dafi Społem w ważnym meczu!

10-02-2018 20:42,
Piotr Ciesielski

Po bardzo zaciętym meczu, siatkarze Dafi Społem Kielce w sobotnie popołudnie pokonali w Hali Legionów Łuczniczkę Bydgoszcz 3:1. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza wznieśli się na wyżyny możliwości i zwyciężyli w starciu bezpośrednich sąsiadów w tabeli. I to mimo że mecz nie zaczął się dla nich najlepiej.

Już początek pierwszego seta wskazywał, że będzie to bardzo wyrównane spotkanie. Po początkowych nieudanych akcjach z obu stron i skutecznych atakach Ananieva i Filipiaka, to goście schodzili z prowadzeniem na pierwszą przerwę techniczną. Po stronie kielczan bardzo aktywny był Jakub Wachnik (został MVP spotkania). Przyjmujący Dafi dwoił się i troił, ale pierwszy set skończył się zwycięstwem Łuczniczki 25:22.

REKLAMA

W drugim secie po stronie gospodarzy znów na wyróżnienie zasłużył Wachnik. Aktywni byli też Schamlewski czy Superlak. W drużynie przyjezdnych wyróżniającym się siatkarzem był z kolei Mateusz Sacharewicz. Ta partia należała do drużyny z Kielc - 25:23.

W następnych setach Dafi Społem triumfowało kolejno do 20 i 22. Wydatna w tym zasługa autora największej liczby punktów dla kielczan – Macieja Pawlińskiego. 

Dzięki tej wygranej, zawodnicy Daszkiewicza zbliżyli się do Łuczniczki w tabeli. Oba zespoły zajmują jednak miejsca w dole tabeli i tylko dobra oraz skuteczna gra kielczan – tak jak w dzisiejszym spotkaniu - w dalszej części sezonu może pozwolić im na uratowanie bytu w PlusLidze.

Dafi Społem Kielce – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (22:25, 25:23, 25:20, 25:22)

Dafi Społem: Stępień (2), Schamlewski (11), Wachnik (15), Pawliński (17), Dokić (7), Morozau (12), Czunkiewicz (libero) oraz Superlak (11) i Adamski

Łuczniczka: Ananiew (16), Goas (1), Szalacha (7), Filipiak (23), Gorchaniuk (9), Sacharewicz (11), Kowalski (libero) oraz Jurkiewicz, Gryc (2), Bieńkowski i Bobrowski

fot. Łukasz Laskowski / Press Focus

 

REKLAMA

Wasze komentarze

kielczanin2018-02-11 10:34:45
Normalnie jestem w ciężkim szoku, że w ogóle wygrali, a co dopiero za trzy pkt.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group