Kapidzić w Koronie. Kontrakt krótki, bo półroczny

02-02-2018 16:55,
Redakcja

Nie tylko Oliver Petrak podpisał dzisiaj kontrakt z Koroną Kielce. Podobną czynność wykonał Sanel Kapidzić - kolejny piłkarz, który zasili zespół Gino Lettieriego. On jednak, w porównania do Chorwata, parafował umowę na znacznie krótszy czas

Kontrakt 27-letniego duńskiego napastnika będzie obowiązywał tylko do 30 czerwca bieżącego roku, ale - jak podkreślają przedstawiciele klubu - istnieje możliwość jego przedłużenia.

REKLAMA

Piłkarz w ostatnim sezonie reprezentował barwy drugoligowca z Norwegii - Fredrikstad FK. W tym skandynawskim kraju rozgrywki toczą się systemem wiosna - jesień.

To nie był udany sezon tej ekipy - drużyna nie utrzymała się w rozgrywkach, zajęła 14. miejsce w tabeli. W dwumeczu barażowym zmierzyła się z Notodden, ale okazała się słabsza. Została zdegradowana do trzeciej ligi. Kapidzić rozegrał 29 spotkań, w których zdobył 11 bramek. Jednego gola dołożył jeszcze w barażach.

Snajper, który jest Duńczykiem, ale urodzonym w Sarajewie (więc jest graczem z Unii Europejskiej) już w listopadzie rozpoczął poszukiwania nowego pracodawcy. Z naszych informacji wynika, że wstępne zainteresowanie nim wyraziła m.in. Hansa Rostock (trzecia liga niemiecka), ale ostatecznie piłkarz tam nie dotarł.

Wcześniej piłkarz występował w duńskich Aarhus GF, którego jest wychowankiem, FC Fredericia, FC Fyn oraz norweskich Vard, Mjondalen, aż w marcu wylądował w Fredrikstad.

Kapidzic do Kielc dotarł w grudniu. Wtedy przez kilkanaście dni trenował z pierwszą drużyną. Do Polski wrócił w styczniu, po czym wyjechał z całym zespołem na zgrupowanie do Turcji. Tam zapadła decyzja, że zawodnik zostanie w Koronie na dłużej.

fot. korona-kielce.pl

Wasze komentarze

Lukasz2018-02-02 19:56:14
Moze odpali..liga plus puchar..czeka Korone duzo meczów, a Kapidzic moze okazac sie dobrym zmiennikiem napewno lepszym od Górskiego
Barwinek2018-02-03 07:35:06
Trochę podobny jest do Sylwestrzaka;-)
Good luck Sanel!
CKm2018-02-03 09:48:19
wiecie coś o tym kolesiu z Bułgarskim paskiem? chyba zle nie wyglądał w Turcji

Projekt i wykonanie: CK Media Group