Zbigniew Boniek znów chwali Koronę Kielce

15-12-2017 22:14,
Redakcja

Po 25 spotkaniach rozegranych jesienią (21 w lidze i 4 w Pucharze Polski), drużyna Korony Kielce udała się na zasłużone urlopy. Żółto-czerwoni przerwę w rozgrywkach przezimują na 7. lub 8. pozycji - wszystko zależy od niedzielnego, wyjazdowego spotkania Zagłębia Lubin z Wisłą Kraków. W przypadku wygranej "Miedziowych", to zespół Mariusza Lewandowskiego prześcignie kielczan w tabeli.

Mimo niezbyt dobrej końcówki roku (2 punkty na 12 możliwych), drużyna Gino Lettieriego zbiera pochlebne recenzje. - Jak ocenię swoje pierwsze pół roku w Kielcach? Szczerze mówiąc, to pierwszą połowę sezonu oceniam bardzo dobrze. Oprócz czterech ostatnich spotkań, graliśmy fantastyczną rundę. Naszym stylem gry byliśmy plusem tej ligi. Rozwijaliśmy swoich zawodników. W praktycznie każdym spotkaniu próbowaliśmy grać w piłkę. Nie byliśmy nigdy gorszą drużyną. Na końcu zabrakło nam sił, ale to dlatego, że gramy równocześnie w Pucharze Polski. Dobrze, że ta przerwa już nadeszła - mówił Włoch po zakończeniu ostatniego spotkania z Piastem Gliwice.

REKLAMA

Na wypowiedź trenera, opublikowaną na Twitterze przez kielecki klub, błyskawicznie zareagował Zbigniew Boniek. - Mnie to mówił po pucharowym meczu z Zagłębiem w Kielcach. Bardzo dobra runda Korony - napisał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

fot. Piotr Matusewicz / PressFocus

Wasze komentarze

Cekin2017-12-16 10:44:18
Zgoda, będąc w dołku można przegrać lecz te dwie porażki z Arką i Baba Jagą były trochę kompromitujące co zniekształciło trochę dobrą opinie. Mam nadzieje, że wiosną będzie jeszcze lepiej...
peter2017-12-16 13:13:43
Mamy półfinał PP, remis i wygraną z mistrzem Polski, 2x ograną Wisłę w 3 dni, historyczne 5-0 w Gdańsku, wyjazdowy remis z Górnikiem, świetnego trenera i dobrą atmosferę wokół klubu. Gdyby pół roku temu ktoś mi o tym powiedział, to kreśliłbym kółka na czole.
Loni2017-12-16 13:25:41
Wiosna jest nasza!!!!! To drużyna z charakterem! I pokazała to wielokrotnie!
Ty mi tu2017-12-16 13:32:48
Te dwie porażki były spowodowane tym że korona za wszelką cenę chciała wygrać , jeszcze rozumiem mecz z arka u siebie. Ale i tu można było zareagować podczas meczu i ustawić zespół do obrony i kontrować. Z Jaga już od razu było się nastawić na remis a jakby się udało to tak. Ale sezon dla korony był super jakby jeszcze była dłuższa ławki bo pod koniec brakowało trochę sił i to może nie tych fizycznych ale zmęczenia psychicznego. Ale jest dobrze jesteśmy w pierwszej ósemce i myślę że tak pozostanie. na więcej nie ma co liczyc
kibic2017-12-16 16:18:32
Boniek coś klapnie od rzeczy , a wy zaraz o tym piszecie. Co to za wychwalanie??.

Projekt i wykonanie: CK Media Group