Korona interesuje się bramkostrzelnym skrzydłowym Stali Mielec

15-12-2017 21:22,
Redakcja

Skończyły się tegoroczne rozgrywki dla Korony Kielce. Rozpoczęły się... transferowe spekulacje. I to tuż po ostatnim spotkaniu z Piastem Gliwice. Klub ze Ściegiennego wykazuje zainteresowanie piłkarzem Stali Mielec, Mateuszem Cholewiakiem - ujawnia Tomasz Włodarczyk, zastępca redaktora naczelnego "Przeglądu Sportowego".

- Dobre liczby. 15 meczów, 7 goli. Szybki, lewy skrzydłowy - dodaje dziennikarz na Twitterze.

REKLAMA

Cholewiak to 27-letni piłkarz, który od 2014 roku reprezentuje barwy Stali. Wcześniej grał także w Puszczy Niepołomice, UKS-ie SMS Łódź, a karierę juniora rozpoczynał w MOSiR-ze Jasło.

W tym sezonie jest pewnym punktem zespołu, który rundę jesienną zakończył na 5. pozycji w tabeli. Odkąd zresztą trafił do Mielca, występuje regularnie w pierwszym zespole. W obecnym sezonie szatnię zespołu dzieli m.in. z Krzysztofem Kierczem, Michałem Janotą czy Leandro, których doskonale pamiętamy z występów na Kolporter Arenie.

Kierunek Mielec - Kielce jest w siedzibie Korony kojarzony wyjątkowo dobrze, bo przecież rok temu, również zimą, taką drogę pokonał Jakub Żubrowski. "Żuber" szybko stał się ważną postacią drużyny.

W opinii części obserwatorów, Cholewiak był jednym z najlepszych piłkarzy rundy jesiennej pierwszej ligi. Andrzej Iwan, ekspert Polsatu Sport, umieścił go w jedenastce rundy. - Bardzo dobrze współpracuje z Leandro na lewej flance, ale w każdej chwili może zagrać na szpicy i też jest świetny. Niesamowicie uniwersalny, strzelił siedem goli, technika na wysokim poziomie - ocenił go były reprezentant Polski.

fot. Wojciech Szubartowski / PressFocus

Wasze komentarze

ciekawy2017-12-16 00:09:36
grajek.
meneger2017-12-16 16:12:43
Może z Orląt Dąbrowa , dobrze by było sprawdzić. Może któryś też ma na koncie siedem bramek. Polecam.
Stalowy2017-12-16 20:33:44
Bujajcie się scyzoryki od Cholewki

Projekt i wykonanie: CK Media Group