Szkoda, że centymetry powodują takie animozje. Nasze klimaty...

27-11-2017 11:50,
Redakcja

Przez weekend wyciszony, aktywny stał się już w poniedziałkowy poranek. Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, dzisiaj z samego rana sygnalizował na Twitterze, że mocno nie zgadza się z krzywdzącymi opiniami dotyczącymi polskich sędziów.

"OK. Zaczynamy nowy tydzień, PP i losowanie mundialowych grup. Szkoda, że centymetry mogą powodować takie animozje, nasze klimaty" - napisał w swoim głównym profilu.

REKLAMA

Chwilę wcześniej odniósł się z kolei do zapowiedzi programu "Misja Futbol" w wykonaniu Michała Pola. "O 10:15 w #MisjaFutbol z influenserami - Mateuszem Borkiem, Dariuszem Szpakowskim i Tomaszem Smokowskim na pewno o błędach sędziowskich, w ekstraklasie i Hiszpanii. Czekamy na Wasze pytania! Widzę już dwa od Zbigniewa Bońka" - napisał dziennikarz.

"Na razie błędy to Wy robicie, szkoda!" - odparł prezes PZPN-u.

"Nikt nie jest nieomylny, ale nasze błędy przynajmniej nie wypaczają wyników wydarzeń sportowych ;)" - odparł Pol. 

Poniedziałkowy dzień Boniek zaczął z kolei do pytania - również do Michała Pola, dyrektora programowego segmentu sport w Grupie Onet-RASP - odnoszącego się do okładki dzisiejszego "Przeglądu Sportowego". "A czym zasłużyli sobie sędziowie na taki tytuł? Nasz PS to Gazeta Polaków czy Legii?" - napisał.

Na okładce widzimy kadr z sobotniego meczu Korony Kielce z Legią Warszawa. Obok dużego napisu "Meczycho!", czytamy: "Emocje, 5 goli, świetne spotkanie w Kielcach. Szkoda, że zepsute przez sędziów".

"Zobaczyłem skróty, mogę zrozumieć kibica, ale dziennikarza?" - dodał na Twitterze Boniek.

Przypomnijmy, że obie bramki Korony, które wzbudziły tak wiele kontrowersji, zostały rozłożone na czynniki pierwsze w niedzielnym programie "Liga+ Extra". Eksperci uznali, że były to prawidłowo zdobyte gole. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ.

W środę Korona zagra na własnym stadionie w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin. Swój przyjazd na to spotkanie zapowiedział już prezes PZPN-u.

fot. Rafał Oleksiewicz / PressFocus

Wasze komentarze

kibic korony2017-11-27 12:20:51
Ale rozdrapuje na podzespoły drobne by wypaczyć wynik meczu korona-legia. Aż śmierdzi na odległość kumoterstwo dziennikarzy z zarządem legii. Gdzież są ci prawdomówni dziennikarze, którzy byli by na tyle odważni żeby się temu wszystkiemu przeciwstawić. To już nie jest sport, tylko przepychanka finansjery.
anonymous2017-11-27 12:21:16
Michal Pol urodzony w Warszawie. Mysle, ze nie trzeba nic wiecej dodawac.
aroi2017-11-27 12:37:57
Pamietacie mecz Legia -Korona 1-0 bramka padla z karnego po padolino
TST2017-11-27 14:22:08
Chcę tylko zauważyć, że największy jazgot jest zawsze z Warszawy. Potęgowany przez mizernych dziennikarzy ze stolicy.
krywoj2017-11-27 14:48:13
Tytuł mówi prawdę !!! Sędziowie nie stanęli na wysokości zadania i uznali prawidłowo strzelone przeciwko ległej bramki, to jakiś spisek mający na celu pozbawienie dumy mazowsza mistrzostwa Polski. Na półkach stołecznych słoiki trzęsą się do dzisiaj na wspomnienie meczu :)
czesio2017-11-27 14:57:55
Ale zaraz, zaraz. To Boniek pierwszy dowalił sędziemu.
Poszukajcie w sieci. Nazwał liniowego pier....lniętym. A potem piz...niętym.
Tuti2017-11-27 15:07:22
Teraz problem bo Legia przegrała i jest wielce skrzywdzona ale jak sędziowie dla Legii rabia innych wtedy jest ok
obserwator2017-11-27 15:10:02
Mam pytanie do tych pseudo dziennikarzy : panowie, czy to legia ma jedyne prawo być ciągle mistrzem ekstraklasy, czy może zaprzestaniecie pompować ten nadwyrężony balon jakim jest klub legia???? Pragnę wam przypomnieć, że w ekstraklasie piłkarskiej jest jeszcze 15 - ście innych zespołów wartych uwagi i pozytywnych opinii.
@doCzesio2017-11-27 16:27:59
Widać że czytanie ze zrozumieniem to u ciebie leży, komentarz o którym mówisz był do byłego szefa Legii, Macieja Wandzela.
Kris2017-11-27 17:13:22
Korona wygrala bo byla lepsza od legly tylecw temacie
czesio2017-11-27 17:29:25
Do @
Niestety zabronione jest dodawanie linków do innych stron.
Wklep sobie w wyszukiwarkę tytuł : "Zbigniew Boniek obraża sędziego meczu Legia-Korona Kielce" przeczytaj jak było , a potem mnie przeproś na tym forum. Jak masz honor.
czesio2017-11-27 17:32:44
Do @
Fragment tekstu z tygodnika "Wprost" : Prezes PZPN zabrał kontrowersyjny głos w sprawie przegranej 2:3 Legii z Koroną w Kielcach. Konkretnie chodziło o zwycięską bramkę kieleckiego klubu, zaś wulgarny wpis dotyczył sędziego, który uznał gola.

W 78. minucie spotkania boczny obrońca Korony Łukasz Kosakiewicz pędził w stronę pola karnego gości z Warszawy. Wydawało się, że był na pozycji spalonej, ale udało mu się podać piłkę do Jacka Kiełba, który strzelił gola. Sędzia uznał punkt dla kieleckiego klubu, co wywołało oburzenie prezesa PZPN. Warszawska drużyna nie zdołała wyrównać wyniku do końca spotkania i przegrała.

Akcję skomentował na Twitterze Maciej Wandzel, były współwłaściciel Legii i były szef Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA. Na post odpowiedział Zbigniew Boniek pisząc: „gość pier***nięty” o sędzim. Wulgarny komentarz został przez prezesa PZPN usunięty, ale wkrótce na Twitterze znowu pojawiła się wiadomość z tym samym epitetem. Był on już ocenzurowany przez samego autora: „żeby nie było, że się wycofuje – gość pi......y”.
Koroniarz2017-11-27 17:52:18
Teraz już wiem dlaczego Legia jest tak znienawidzona przez inne polskie kluby. Sędziowie na boisku i w wozie VAR słusznie uznali, że bramka została zdobyta prawidłowo, a Warszawka i tak wie swoje. Z drugiej strony cieszy mnie ta warszawska frustracja po porażce w Kielcach.
A2017-11-27 19:05:32
@czesio przecież tam jest jak wół napisane na tym tweecie, że Boniek ciśnie po Wandzelu, że jest p*********ty, bo ten zarzuca przezesowi PZPN, że to on jest winny temu, że nie ma linii spalonego w VARze.
KK2017-11-27 20:38:09
Tytuł na 1 stronie Przeglądu Sportowego z dnia 27.11.2017
Meczycho!
Emocje, 5 goli, świetne spotkanie w Kielcach, szkoda że popsute przez sędziów. Korona-Legia 3:2.

Uważam, że Warszawscy redaktorzy powinni bez ogródek napisać:
(…)świetne spotkanie w Kielcach, szkoda że wygrane przez Koronę (…)
Przynajmniej przyznaliby się do swojej wieloletniej stronniczości w pracy dziennikarskiej (!!!!)

Dlatego Zbigniew Boniek napisał na swoim twisterze:
„A czym zasłużyli sobie sędziowie na taki tytuł ? Nasz PS to Gazeta Polaków czy Legii?”
czesio2017-11-27 20:50:19
Do A
Jeszcze raz - przeczytaj dokładnie. Przeczytaj tekst ze "Wprost" nie mój fragment. .. Prezes PZPN zabrał kontrowersyjny głos w sprawie przegranej 2:3 Legii z Koroną w Kielcach. Konkretnie chodziło o zwycięską bramkę kieleckiego klubu, zaś wulgarny wpis dotyczył sędziego, który uznał gola. ...sędzia uznał bramkę co wywołało oburzenie prezesa PZPN.

Akcję skomentował na Twitterze Maciej Wandzel, były współwłaściciel Legii i były szef Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA. Na post odpowiedział Zbigniew Boniek pisząc: „gość pier***nięty” o sędzim!!!!!!. Wulgarny komentarz został przez prezesa PZPN usunięty, ale wkrótce na Twitterze znowu pojawiła się wiadomość z tym samym epitetem. Był on już ocenzurowany przez samego autora: „żeby nie było, że się wycofuje – gość pi......y”. Nie w kierunku Wandzla tylko sędziego !!!
czesio2017-11-27 21:14:18
Do @
Czekam ! Przeczytane ? Dotarło ? Potwierdził na gorąco spalonego komentarzem - "1m pie...ty" w sensie spalonego ! A później zmienił zdanie i pojechał po warszawiakach jak przytoczył KK za Przeglądem Sportowym .
Nic mnie tak nie denerwuje jak pouczanie przez osoby same nie posiadające odpowiedniej wiedzy czy informacji. Jak łatwo przytoczyć wyświechtany tekst o myśleniu ze zrozumieniem zamiast samemu trochę pomyśleć i zastanowić się przed dokonaniem wpisu na forum. Nie pozdrawiam.

Projekt i wykonanie: CK Media Group