Wyróżnienie dla Ivana Jukicia i... duży problem dla Lettieriego

02-11-2017 15:05,
Redakcja

Ivan Jukić, skrzydłowy Korony Kielce został powołany do młodzieżowej reprezentacji Bośni i Hercegowiny na mecz eliminacji mistrzostw Europy z Walią. Spotkanie zostanie rozegrane 10 listopada o godz. 19 w Bangorze.

To kolejne wyróżnienie dla młodego piłkarza w ostatnich tygodniach. Jednocześnie to spory problem dla trenera żółto-czerwonych, Gino Lettieriego.

REKLAMA

Włoch w okresie przerwy w rozgrywkach - ostatniej tak długiej w tym roku kalendarzowym - nie będzie mógł także skorzystać na treningach z usług Niki Kaczarawy, Kena Kallaste i Krystiana Misia, którzy również otrzymali swoje powołania do seniorskich i młodzieżowych reprezentacji.

Zespół Korony znów się uszczupli. Biorąc pod uwagę fakt, że wciąż do zdrowia wracają Nabil Aankour i Michal Gardawski, Lettieri na treningach będzie mógł liczyć na zaledwie 18 zawodników z seniorskiej drużyny. W tym trzech bramkarzy.

Tymczasem przed kielczanami ważne potyczki. W listopadzie zmierzą się oni kolejno z Zagłębiem Lubin (liga), Legią Warszawa i znów Zagłębiem (rewanż w PP). Te trzy mecze złocisto-krwiści prawdopodobnie rozegrają w 11 dni. Nieznana jest jeszcze ostateczna data drugiego spotkania z "Miedziowymi". 

Przygotowanie piłkarzy do tak intensywnej dawki wymagających spotkań ponownie będzie sporym wyzwaniem dla sztabu szkoleniowego Korony.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group